اهمیت بام سبز : امروزه مفهوم شهرها بدون وجود فضای سبز و بام سبز موثر در اشکال گوناگون ان دیگر قابل تصور نیست .شهرها به عنوان کانون های تمرکز فعالیت و زندگی انسان ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تضمین کنند چاره ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سیستم های طبیعی ندارند .

در این میان فضای سبز و بام سبز به عنوان جز ضروری و لاینفک پیکره شهرها در متابولیسم آنها نقش اساسی دارند. کمبود آنها می تواند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.

طراحی بام سبز ، روف گاردن

طراحی بام سبز ، روف گاردن

roof garden

روف گاردن

اهمیت-بام-سبز :

فضای سبز و بام سبز بخشی از چهره مطلوب شهر را می سازد.

یکی از نیازهای ضروری و پدیده های مطلوب شهرنشینی محسوب می شود.

کیفیت و کمیت فضای سبز و بام سبز در بهبود شرایط محیط زیست نقش موثری دارد.

روف گاردن ارسی خانه(برنده جایزه معمار)

روف گاردن ارسی خانه(برنده جایزه معمار)

ساخت با سبز :

رشد و توسعه روز افزون شهرها عوارض مدرنیسم و زندگی شهرنشینی محدودیت امکانات تفریحی آلودگی هوا و صدا فشارهای حاصل از کار روزانه و مشکلات تامین هزینه زندگی آثار نامطلوبی در حیات سالم و فعالیت های اجتماعی فرهنگی اقتصادی و رفاهی شهرنشینان باقی می گذارد . با توسعه سریع فضاهای سبز و بام سبز دگرگونی های این عوامل نامطلوب انکار ناپذیر می شود .

همچنین احتیاجات مردم را در بهره برداری از امتیازات مفید این گونه مکان ها روز افزون می سازد . احداث فضای سبز و بام سبز به ویژه در شهرهایی که آب و هوای خشک دارند و از سرسبزی و هوای سالم برخوردار نیستند و آلودگی هوای تنفسی و صوتی سلامت شهر نشینان را تهدید می کند .

از اقدامات غیر قابل انکار مسئولین است در طراحی فضای سبز و بام سبز نه تنها باید اصول زیبا شناسی بلکه باید به متریال ها و اجزای تشکیل دهنده فضای سبز بهای بالایی داد.

چمن مخصوص بام سبز

بذر چمن  محصول ویژه ای از هفت نوع بذر مرغوب دنیا بوده که در کشور المان تولید گردیده است . این نوع مخلوط اعلا از گونه ها و انواع مختلف بذر تشکیل شده که باعث سازگاری بیشتر در شرایط مختلف و مناطق گوناگون می گردد . در نهایت با نظارت های لازم رنگ سبز تیره و درخشان این چمن نمایی لذت بخش را به چمنزارها پارکها زمین های بازی برای کودکان و همچنین زمین های ورزشی می دهد . البته بعضی از مراقبت های مورد نیاز از قبیل کود دادن آبیاری ارایش و کوتاه کردن چمنها در زمان مناسبی می بایستی اعمال گردد.

اجرای کف سازی با چمن روف گاردن

اجرای کف سازی با چمن روف گاردن

اجرای انواع چمن در محوطه سازی

اجرای انواع چمن در محوطه سازی

اجرای کف ساز یا چمن

اجرای کف ساز یا چمن

اهمیت-بام-سبز (چمن مخصوص) این ترکیب ایده آل از نرمی چمن و همچنین از مرغوبیت و پربرگ بودن چمن تشکیل شده است که باعث می شود تا به سرعت چمنی با دوام و همچنین قدرت تحمل بالا به وجود آید که برای استفاده در اماکن مختلف در تمام فصول سال ایده آل است.

اجرای بام سبز سورن بام

روف گاردن و نحوه اجرای آن

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .