انواع آلاچیق باغی

انواع آلاچیق باغی ، آلاچیق جایی است سر پوشیده یا نیمه باز در یک محوطه سازی حیاط ، محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، بام سبز در یک محوطه سرسبز و دلباز جهت استراحت و آرامش احداث می شود. آلاچیق دیوار ندارد و باید فرد از درون آن به محوطه دید داشته باشد به همین دلیل علاوه بر باز بودن دید طراحی یک سکو با یک یا دو پله ضروری به نظر می رسد،

تیرهای آلاچیق معمولا از تیرهای مهندسی از گونه چوبهای درختان سوزنی برگ و بدنه، نیمکت و کفپوشهای آن می‌توانند از چوبهای با دانسته بالاتر همچون راش و … باشند..

جنس انواع آلاچیق باغی :

جنس آلاچیق هم می تواند از لنبه از جنس چوب روسی ترمو می باشد چون آلاچیق در محیط بیرونی خانه قرار دارد نباید از چوبی که مورد تغذیه حشرات هستند(مثل چوب راش) بکار برد زیرا حشرات از چوب تغذیه می کنند و باعث تخریب و پوسیدگی چوب می شوند. بنابراین می توان از چوب روسی یا چوب ترمو که به دلیل صمغ موجود در چوب در برابر حشرات مقاوم است استفاده نمود.

انواع آلاچیق باغی :

  • انواع آلاچیق های چوبی ، فلزی ، آلومینیومی و ترکیبی با چترهای مربع ، شش گوش ، هشت گوش در ابعاد و رنگهای متفاوت ساخت و اجرا می شوند

مدرن ترین آلاچیق های فلزی :

علاوه بر چوب, از فلز می توان در ساخت آلاچیق ها استفاده نمود صرفا آلاچیق ها از چوب فقط ساخته نمی شوند. امروز آلاچیق های فلزی متنوعی ساخته شده اند. این آلاچیق ها را می توان در فضای باز ثابت نمود.

جدیدترین آلاچیق ها با طراحی منحصر به فرد سقف آن ها

در گذشته طراحان بیشتر از سقف های گنبدی شکل در ساخت آلاچیق ها استفاده می کردند,

اما امروز طراحی های متنوعی برای سقف آلاچیق صورت می گیرد که شکل الاچیق ها

با توجه به نوع سلیقه و خلاقیت طراح سازنده متفاوت است دیوارهای آلاچیق

می تواند باز یا بسته طراحی شود. بسته به شرایط آب و هوایی این طراحی صورت می گیرد

بعضی شرایط جوی ایجاب می کند که الاچیق به طور بسته طراحی و اجرا شود. برای پوشش

دیوارهای آلاچیق از شیشه, چوب, پارچه و … می توان استفاده نمود