شما اینجا هستید : خانه -> تراس سبز -> المان های تراس سبز

المان های تراس سبز

تراس سبز

المان های تراس سبز که در طراحی و اجرای تراس نکته قابل توجه ابعاد تراس می باشد ، تراس ها به فضایی اطلاق می شوند که متصل به خانه است و می تواند مسقف و یا غیر مسقف باشند . در گذشته این فضا مسقف نبوده و جزء مشاعات  ساختمان محسوب می شدند که این فضا را بهار خواب می نامیدند . تراس منازل عموما محل استراحت  دور همی و اوقات فراغت ساکنین استفاده می شود . اصولا تراس ها را در فضای بیرونی قرار می دهند که مشرف به فضای حیاط باشد و از  چشم اندازی زیبای محیط اطراف بهره مند شوند .

المان های تراس سبز

المان های تراس سبز

سوالات متداول المان های تراس سبز

  1. المان های تراس سبز را نام ببرید ؟
  2. آلاچیق چیست و کاربرد آن چه می باشد ؟
  3. پرگولا چیست و چه کاربردی دارد ؟
  4. دیوار سبز در تراس سبز چه کاربردی دارد ؟
  5. فلاور باکس چیست و در دیوار سبز چه کاربردی دارد ؟

۱٫ المان های تراس سبز چیست ؟

  • آلاچیق
  • پرگولا
  • دیوار سبز
  • فلاور باکس

۲٫ آلاچیق چیست ؟

آلاچیق ها نوعی سایبان و یا سر پناه محسوب می شوند که اصولا اطراف آلاچیق ها باز است و افراد استفاده کننده کاملا به فضای اطراف اشراف دارند .  آلاچیق ها  در فضای باز ساخته می شوند و محل مناسبی برای گذراندن وقت و لذت بردن از فضای اطراف می باشد . آلاچیق ها در ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند . ابعاد آلاچیق بستگی به تعداد نفرات که از آلاچیق استفاده می کنند دارد .

۳٫ پرگولا چیست ؟

پرگولا سازه ای در فضای بیرونی و محوطه های باز است که از ستون ها و یک سقف نیمه باز تشکیل شده است اجرای پرگولا همراه با سقف نیمه باز آن باعث می شود ، از آفتاب مستقیم در روزهای گرم تابستان و برف و باران به عنوان سایه بان عمل نماید .

المان های تراس سبز

المان های تراس سبز

۴٫ دیوار سبز چیست ؟

دیوار سبز یکی از المان های تراس سبز است که یک دیوار پوشیده شده از گیاهان تقریبا خاصی است که هم در محیط داخلی و در محیط خارجی می توان استفاده کرد . گونه های گیاهی که در محیط داخلی استفاده می شود با گونه های گیاهی محیط خارجی فرق می کند و معمولا از نوع گیاهان استوایی استفاده می شود . نوع آبیاری این گیاهان به صورت دستی و یا به صورت اتوماتیک توسط سیستم های آبیاری هوشمند می باشد که بهترین روش آبیاری سیستم اتوماتیک می باشد که جهت آبیاری از قبل تنظیم می شوند و در زمان تعیین شده آبیاری به صورت یکپارچه صورت می گیرد .

المان های تراس سبز

المان های تراس سبز

۵٫ فلاور باکس چیست ؟

فلاورباکس ها جعبه های گل و گیاه هستند که در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. فلاور باکس ها امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است ، چرا که با افزایش زندگی ماشینی فضای کافی برای کاشت گل و گیاه وجود نداشته و افراد در محوطه های داخلی و خارجی خود از آنها استفاده می نمایند .

مجموعه : تراس سبز


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x