اجرای گیاهان در محوطه سازی

اجرای گیاهان در محوطه سازی ،

وجود گل ها و گیاهان موجب شادی و آرامش و کاهش استرس در افراد می شود

گیاهان موجب می شوند افراد احساس آرامش بیشتری کنند و مثبت اندیش تر شوند

اجرای گیاهان در محوطه سازی موجب افزایش کارایی می شوند .

در محیط های کاری که از گیاه استفاده می شود سلامت جسم و روان کارکنان ارتقا پیدا می کند . طبق مطالعه ای که نتایج آن در مرحله هنر و توان بخشی آمریکا به چاپ رسید ..خلاقیت و کارایی کارمندان شرکت ها و موسساتی که دفتر کاری شان گیاه قرار می دهند بیشتر است البته نوع چیدمان بسیار مهم و تاثیر گذار است و حتما باید تحت نظر متخصص صورت گیرد تا فضا به بهترین شکل طراحی و انرژی جریان پیدا کند

اجرای گیاهان در محوطه سازی :

  • دیوار سبز :

موجود در محیط های داخلی ساختمان معمولا کوچکتر از نمونه‌های موجود در بیرون ساختمان است چراکه در بیرون از ساختمان فضا و همچنین ارتفاع وجود دارد و هرچه قدر ارتفاع و عرض کار بزرگتر باشد زیبا تر و دلنشین تر می شود . دیوارهای سبزهای  داخلی هوای داخل را تصفیه می کند ولی  در حالیکه دیوارهای خارجی در ماه‌های گرم تابستان در کاهش دمای داخلی ساختمان (به دلیل جلوگیری از گرم شدن دیوارها) دارند. همچنین باید از قبل در رابطه با چگونگی زمستان گذرانی گیاهان موجود در دیواره‌های موجود در خارج از زمستان تصمیم گرفت.

  • در انتخاب اجرای گیاهان در محوطه سازی باید دقت کرد :

اگر واقعا خواهان تصفیه هوای داخل ساختمان توسط گیاهان موجود در دیواره سبز هستید باید گیاهانی را بکار برید که چنین ظرفیتی دارند و به عنوان گیاهان فیلتر کننده هوا شناخته می‌شوند همانند آزالیا، بامبو، داوودی، گندمی، آلوئه ورا ، عشقه،  کالادیوم، پتوس. همچنین گیاهانی انتخاب کنید که مناسب شرایط محیطی مکان از نظر نور و دما باشند.