اجرای کف سازی حیاط

اجرای کف سازی حیاط ، در محوطه سازی به هر گونه کف سازی یا عملیات ساختمانی گفته می شود

که بر روی سطح زمین طبیعی و یا سقف بام یا طبقات انجام می شود.

با توجه به کارایی هر فضا نیاز به کف سازی مختص خود را دارد می باشد

بنابراین با به کف سازی محوطه اهمیت زیادی داد

در کف سازی حیاط باید به چند نکته توجه کرد 1- عرض محوطه 2- فضای بازی – 3 موارد استفاده و … دقت کرد

بنابراین محوطه سازی که در حیاط انجام شود

با کف سازی یا محوطه سازی ویلا تفاوت دارد چرا که این دو کارایی یکسان ندارند و باید هر کدام جدا گاه به طراحی شوند .

کف سازی باعث جدا کننده یک فضا می شود به طوری که فضای داخلی یک ساختمان از طریق نوع کف تعریف می شود البته ناگفته نماند کف سازی یک بخشی از جدا کننده فضا می باشد. به عنوان مثل در یک ساختمان اتاق ها، راه روها، سرویس بهداشتی، آشپزخانه، تراس، کف سازی حیاط پیاده روها، زمین های ورزشی دارای کف سازی متفاوت می باشد.

اجرای کف سازی حیاط

مهمترین بخش تاثیر گذار در دید بصری محوطه سازی واجرای کف سازی حیاط آن می باشد.

در اجرای کف سازی حیاط باید به تقسیم فضایی اهمیت زیادی داد چرا که با تقسیم درست شما می توانید فضایی زیبا داشته باشد و هر یک از فضاها اگر در جای خود طراحی شود دید بصری خوبی به شخص القا. استفاده از مصالح مناسب در محوطه سازی حس امنیت و استحکام و زیبایی می دهد.

در محوطه سازی اولین المانی که در فرد مخاطب، ایجاد می شود نقطه عطف او در هنگام راه رفتن از پیاده رویش می باشد. هنگام پیاده روی در مرحله اول آرامش، مدنظر می باشد با راه رفتن حس ناموزون و ناهمگن به عابرین القا نکند علاوه بر آسایش در مرحله دوم زیبایی مدنظر است در صورت داشتن زیبایی بصری نقطه عطف عابر را نسبت به سنگ فرش افزایش می دهد. در مرحله سوم نوع استحکام از نظر شرایط اقلیمی می باشد و ارتباط تنگاتنگی با آیتم زیبایی دارد چرا که اگر کف سازی دارای استحکام نامناسب باشد از نظر کیفیت نامعقول است و ظاهری نا آراسته به کف سازی می دهد که زیبایی آن را مختل می کند.

تاسیسات برقی در اجرای محوطه سازی

استفاده از روشنایی عمومی، نور پردازی و تاسیسات مکانیکی در محوطه امری ضروری است. استفاده از روش صحیح برق در محوطه سازی، نقش مهمی در ایمن سازی و کاهش هزینه های نگهداری ایفا می کند.

تاسیسات مکانیکی در محوطه سازی

آبرسانی، تاسیسات آبیاری اتومات، تاسیسات استخر و تاسیسات آبنما شامل تاسیسات مکانیکی می باشد. جنبه علمی تاسیسات در محوطه سازی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

شرکت سورن بام با تیم متخصص و کارشناسان مجرب خود در زمینه معماری منظر فعالیت های بیشماری انجام داده اند و در زمینه محوطه سازی باغ، ویلا، فضای سبز، دیوار سبز ، روف گاردن و…. فعالیت های بیشماری دارد و همچنین در ساخت و اجراء انواع آبنما، فلاور باکس، آلاچیق، پرگولا و…. فعالیت دارد.