اجرای نورپردازی محوطه بام سبز

اجرای نورپردازی محوطه بام سبز

آنچه در این مقاله میخوانیم

اجرای نورپردازی محوطه بام سبز ، بیشتر بام خانه ها را می توانیم به فضای سبز برای اوقات فراغت ساکنین فراهم کنیم ،
برای زیبا سازی بام ها می توانیم قسمت های مختلف آن را با استفاده از دیوار سبز ، آلاچیق ، آبنما جلوه زیبایی را به آن بدهیم ، همچنین با قرار دادن نورپردازی بر روی المان ها در شب باعث می شود جذابیت محیط را دوچندان نماید .
اجرا نورپردازی

اجرا نورپردازی

اجرای نورپردازی محوطه بام سبز :

اجرای نورپردازی محوطه بام سبز ، نورپردازی ساختمان بخش بسیار مهمی از طراحی است . چرا که تمام آنچه در نیمی از زمان شب ها دیده می شود .
وابسته به نحوه نورپردازی ساختمان است نور پردازی های بیرونی شامل نما و محوطه می شوند .

اجرای نورپردازی نما :

نور پردازی در نما شامل چند نکته می باشد . برای مثال تاکید بر خطوط عمودی و یا افقی بنا توسط نور ، انتخاب رنگ نور متناسب با رنگ نما ، عدم مزاحمت نورپردازی برای داخل ساختمان . در نظر گرفتن طول برد نور و تقویت آن در محل های مورد نظر . پنهان کردن منبع نور به گونه ای که فقط خود نور دیده شود و نه منبع آن ، در نورپردازی نما عموما از وال واشرها و نور افکنها استفاده می شود . باید دقت داشت که چراغهای با ip بالا برای این منظور در نظر گرفته شوند تا در برابر عوامل محیطی مقاوم باشند .

نور پردازی محوطه ویلا :

نورپردازی محوطه چندین خواسته را همزمان پاسخ می دهد . ایجاد حس امنیت و تسلط به محیط  ،تامین روشنایی فضای سبز و همچنین افزایش زیبای محوطه و لنداسکیپ در نورپردازی محوطه اغلب از چراغهای دفنی  چراغهای پارکی و چراغهای دیواری استفاده می شود .
نورپردازی باید به گونه ای صورت گیرد که حس حرکت را در راهروها و پیاده رو ها و حس سکون را در فضاهای مکث به وجود آورد . همچنین می توانیم نورپردازی را بر روی المان های بکار رفته از جمله : آبنما ، آلاچیق و…در محوطه اجرا کرد و جلوه زیبایی را در شب ایجاد کرد .
طراحی روف گاردن ، بام سبز

طراحی روف گاردن ، بام سبز

 

برای مشاوره رایگان ،بازدید از پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .
مقالات مرتبط
پروژه‌های بام سبز سورن بام
Call Now Button