پروژه ی محوطه سازی سوده نیاوران توسط شرکت سورن بام انجام شده است . برای اجرای محوطه سازی باید به انتخاب درست مصالح توجه خاصی داشت . چرا که امروزه تولید مصالح نو در بخش ساختمان با توجه به افزایش ساختمان سازی با رشد قابل توجهی  رو به رو است ؛ که علاوه بر حس زیبایی شناسی در محوطه سازی نیاز به تجربه در مورد تغییرات احتمالی این مصالح در برابر شرایط جوی را دارا می باشد . مصالحی که بصورت عمومی در فعالیت های مختلف ساختمانی استفاده می شود بخشی از مصالح بطور تخصصی فقط در اجرای محوطه سازی مورد استفاده قرار می گیرد . اطلاع از این موارد می تواند کمک بزرگی در بالا بردن سطح کار اجرای محوطه سازی باشد .

آبنما در محوطه سازی سوده نیاوران :

یکی از المان هایی که در اجرای محوطه سازی خیلی مهم است آبنما می باشد چرا که به فضا حس زیبایی القا می کند . این المان طراح های متنوعی دارد از جمله آن می توان به  آبنما صخره ایی ، آبنما دیواری ، آبنما آبشار ، آبنما پرده ای اشاره داشت . برکه به فضایی گفته می شود که آب در آن بدون جریان و در فضایی بسته قرار دارد . این المان در محوطه سازی معمولا برای فضا هایی با هدف آرامش ، طراحی و ساخته می شود . می توان گفت  علاوه بر کاربرد به لحاظ زیبایی در محوطه سازی ، می تواند نقش مهمی در ذخیره سازی آب برای آبیاری فضای سبز ایفا کند . گیاهانی چون نیلوفر آبی ، لویی و … که به عنوان گیاهان آبزی در محوطه سازی و فضای سبز  جهت زیبایی بیش از پیش استفاده می شوند ، در آب هایی که راکد هستند ( مثل برکه )  قادر به ادامه حیات اند .

محوطه سازی  فضای سبز :

یکی از اثر گذار ترین بخش ها در طراحی و اجرای محوطه سازی کف سازی ها است . کف سازی جزئی از بخش سخت محوطه است که می تواند نقش مهمی در راهنمایی استفاده کنندگان ، تقسیم فضا، زیبایی، القای حسی خاص و … در محوطه سازی داشته باشد . استفاده از مصالح مناسب در اجرای محوطه سازی در بخش  حفظ امنیت ، زیبایی ، استحکام و .. بسیار دارای اهمیت می باشد و باید به آن بسیار توجه داشت .