اجرای مبلمان های مخصوص فضای باز

آنچه در این مقاله میخوانیم

اجرای مبلمان های مخصوص فضای باز :

اجرای مبلمان های مخصوص فضای باز ، ساخته شده از الیاف مصنوعی مانند پلی اتیلن و یا پلی پروپیلن این متریال ها به صورت استاندارد جهانی شناخته شده است..

مهم ترین ویژگی مبلمان فضای باز  در محوطه سازی فضای سبز که به فرم حصیر بافت ارائه می شود،علاوه بر سبکی و زیبایی، مقاومت در برابر آب، آفتاب ،رطوبت و جلبک می باشد که استفاده از این محصولات را در شرایط مختلف آب و هوایی امکان پذیر ساخته است  .

هم چنین از این مبلمان ها می توان در آلاچیق،پرگولا،کنار استخر و …استفاده کرده و در روزهای لذت بخش بهاری از هوای مطبوع محوطه حیاط،باغ یا ویلای خود لذت ببریم.

مبلمان مناسب با فضای سبز :

مبلمان باغ که مبلمان پاسیو و یا مبلمان فضای سبز خارجی و باز  نامیده می شود، نوعی مخصوص از مبلمان است که برای استفاده در فضای باز طراحی شده است. این نوع مبلمان از مواد مقاوم در برابر آب و هوا ساخته شده است. قدیمی ترین نوع بازمانده از این نوع مبلمان در شهر پمپی یافت شده است.شایع ترین مدل هایی که از این نوع مبلمان به فروش رسیده است،از جنس پلاستیک، چوب، آلومینیوم، ترکه(چوب کوتاه) و فرفورژه(آهنی که کمتر از 3% ذغال دارد و بسیار سخت و چکش خور می باشد) تهیه شده است مبلمان باغی با قرار گیری در معرض عناصر مختلف مستعد فرسودگی است.

یکی از عناصر رایج در ساخت مبلمان فضای باز، چوب ساج است که به طور طبیعی حاوی سیلیکا ست.وجود سیلیکا باعث افزایش مقاومت در برابر پوسیدگی قارچی و پایداری در برابر اثرات ناشی از آب(مانند پوسیدگی،تورم،خمیدگی و …)،مواد شیمیایی و هم چنین مقاومت در برابر آتش سوزی، مواد اسیدی و قلیایی می شود.البته برخی از روغن های خاص برای کمک به مقاومت چوب ساج در برابر آب و هوا و اثرات نا مطلوب آن وجود دارد.

مبلمانی که از جنس آلومینیوم باشد، معمولاً دارای مقاومت بیشتری است؛ با این حال اگر پوشش محافظ آن صدمه ببیند، سبب پوسیدگی می شود،

در حالی که مبلمان پلاستیکی به طور طبیعی ضد آب است و می توان آن را در طول سال استفاده نمود .

مقالات مرتبط
پروژه‌های محوطه سازی سورن بام
Call Now Button