اجرای فضای سبز سورن بام

اجرای فضای سبز سورن بام

آنچه در این مقاله میخوانیم

اجرای فضای سبز سورن بام ، فضای سبز   فضای سبز شهری ناحیه ای است  که پوشیده  از گیاهان و درختان در داخل و اطراف شهر ها است  که با دارا بودن  این دو کارکرد مهم برای شهرها یعنی تعدیل دما،پاکیزه کردن هوا را انجام می دهد .

طراحی و اجرای فضای سبز ویلا

طراحی و اجرای فضای سبز ویلا

فضای سبز

فضاهای سبز در واقع سطوحی از زمین‌های مسکونی و شهری هستند که بر اساس اصول و طراحی‌های خاص با استفاده از انواع پوشش‌های گیاهی پوشیده می‌شود .

مهم‌ترین المان‌ها در اجرای فضای سبز

از معنای فضای سبز بر می‌آید که تنها شامل کاشت چند درخت و گیاه است . اما در واقع چنین نیست . اجرای فضای سبز برای به دست دادن یا فضای برتر به استفاده درست از المان‌هایی بستگی دارد که در ترکیب با یکدیگر شکل لازمه را به فضای سبز می‌دهند .

از مهم‌ترین المان‌ها در اجرای فضای سبز می‌توان به آب‌نما، حوض، آلاچیق، پرگولا، انواع فلاورباکس‌ها، انواع مبلمان، برکه‌های مصنوعی، تجهیزات نورپردازی، انواع گل و گیاه، استخر، کف سازی و پیاده رو، اشاره کرد.

محوطه سازی ویلا و فضای سبز

محوطه سازی ویلا و فضای سبز

مراحل اجرای فضای سبز:

در این مرحله زمین مورد نظر در هر اندازه و مساحتی که باشد باید مورد ارزیابی قرار بگیرد. میزان و نحوه دسترسی به منابع آب را مشخص کنید. با در نظر داشتن شرایط آب و هوایی شدت و جهت تابش نور خورشید را در طول روز مشخص کنید. عوارض طبیعی و مصنوعی موجود در زمین را شناسایی کنید.

جامع ترین تعریف. فضای سبز شهری بخشی از فضاهای باز شهری است که در عرصه های طبیعی یا مصنوعی آن تحت استقرار درختان ، گل ها ، چمن ها و سایر گیاهان است . بر اساس نظارت و مدیریت انسان با در نظر گرفتن ضوابط ،قوانین و تخصص های مرتبط با آن برای بهبود شرایط زیستی ، زیستگاهی و رفاهی شهروندان و مراکز جمعیتی غیر روستایی ،حفظ ،نگهداری یا بنا می شود .

با توجه به رشد ناموزون شهرها و تخریب فضای سبز لازم است که قوانین اتخاذ گردد که از قدرت اجرایی برخوردار باشد . هم چنین هر گونه ساخت و ساز را مشروط بر اختصاص زمینی برای فضای سبز گرداند.

در کشور ما با توجه به اقلیم آن و مخصوص مناطق کویری که از فضای سبز طبیعی محروم می باشند لازم است به  فضای سبز  اهمیتی ویژه دهند.

با نگاهی گذرا در پارک ها می توان به قدمت آن پی برد که بیشتر در چند دهه اخیر بوده است . ولی با این وجود حد سرانه فضای سبز با رشد جمعیت کاهش یافته و جوابگوی این جمعیت انبوه نبوده است.

در مرحله اول نیاز است که تمام نیروی کاری سازمان تخصص لازم را داشته باشند . زمانی که طراحان غیر متخصص باشند از مردم ما انتظار نمی رود که در قبال فضای سبز شهر خود مسئول باشند .

 

طراحی فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز ویلا

اجرای فضای سبز سورن بام

فضای سبز سورن بام  یا بام سبز  منزل یا محل کار باید به گونه ای باشد که گل و گیاه به خوبی در معرض دید افراد قرار گرفته و بخشی از فضای منزل به این مساله اختصاص یابد . این فضا می تواند با استفاده از چند شاخه گل در گلدان، کاشتن گل در ایوان ، پشت پنجره ها، کناره های اتاق و… ایجاد شود .

استفاده از گل در ورودی منزل، اتاق نشیمن و اتاق خواب ضروری است . به ویژه در باره ورودی منزل به طور غیر مستقیم خوشامد گویی به میهمانان را به همراه دارد… شاد باشید .

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .

مقالات مرتبط
پروژه‌های فضای سبز سورن بام
Call Now Button