طراحی و اجرای روف گاردن

امروزه می توانیم با طراحی و اجرای روف گاردن ،از دیدن منظره سرسبز در کنار محیط زندگی خود لذت ببریم . گیاهان با در کنار هم قرار گرفتن پوشش سرسبزی را تشکیل می دهند ، که می توانیم آنها را در قسمت هایی از بام و یا تمام آن به اجرا در بیاوریم و توسط این پوشش بام را زیبا جلوه دهیم . انتخاب گیاهان بام سبز بسیار حائز اهمیت می باشد و باید از گیاهانی استفاده کرد که مقاومت بالایی دارند ، طراحی بام سبز یا روف گاردن مانند طراحی باغ و باغچه ها اجرا می شود و تفاوت چندانی با آن ها ندارند . بدلیل اینکه المان ها بر روی بام قرار می گیرند و با وزش باد و … مواجه هستیم ، باید در نظر بگیریم که با شرایط مناسب آن ها را جانمایی نموده و به نحوی اجرا کنیم که به سقف بام آسیبی نرسد .

روف گاردن تهران

روف گاردن تهران

گیاهان مورد استفاده در روف گاردن

  • گیاهان با پوشش گیاهی مقاوم
  • گیاهان چوبی و بالارونده
  • گیاهانی با نیاز آبی پایین
  • گیاهان با طول عمر بالا
  • شب بو و شیر خشت ،>شبدر ، پیچ اناری و..
مزایای بام سبز

مزایای بام سبز

مراحل طراحی روف گاردن

در طراحی و اجرای روف گاردن مواردی را باید در نظر بگیریم که بسیار حائز اهمیت می باشد: از جمله بار وارده به سازه ساختمان، المان های در نظر گرفته شده که طبق درخواست و سلیقه کارفرما می باشد. انتخاب صحیح گونه های گیاهی که مناسب با شرایط محیطی هر منطقه متفاوت می باشد. کف سازی روف گاردن به صورت اصولی به نحوی که آسیبی به بنا وارد نشود.

هزینه روف گاردن

تعریف روف گاردن

اصطلاحا به بامی گفته می شود ، که گیاهان روی آن رشد می کنند. به طور تخصصی تر  بام سبز  یا  روف گاردن  به سقفی گفته می شود که تا حدودی یا به طور کامل از گیاهان پوشیده شده و این پوشش گیاهی روی یک لایه ی غشایی ضد آب بوده و دارای لایه های دیگری مانند لایه ی ضد ریشه، زهکشی و در بعضی موارد سیستم آبیاری نیز هستند.

چگونه یک بام سبز بسازیم

مزایا بام سبز

علاوه بر ایجاد فضایی سبز در ساختمان شخصی و محیطی زیبا و مکانی برای جمع های خانوادگی و دوستانه وجود بام سبز موجب افزایش چشمگیر طول عمر بام سازه مورد نظر می شود. از مزایای دیگر آن می توان به افزایش ارزش ملک مورد نظر ، ارتقا تنوع زیست محیطی و تامین اکسیژن مورد نیاز فضا اشاره نمود.

محوطه سازی و طراحی و کاشت گیاهان دیوار سبز

معایب بام سبز

به دلیل بار اضافی که به ساختمان وارد می شود نیاز به تقویت سازه بام های موجود برای استقرار بام سبز می باشد که در برخی موارد، تطبیق طراحی این بام ها با شرایط اقلیمی منطقه کاری دشوار است . بام های سبز همچنین نیازمند معیارهای سازه ای قابل قبول می باشند. بسیاری از بامهای موجود، بدلیل بار وزن ملزومات خاک و گیاهان برای دارا بودن بام سبز مناسب نیستند .

برای داشتن یک روف گاردن و طراحی و اجرای آن به زیباترین حالت ، مطابق با سلیقه ی خود ، شما نیاز به یک همراه مطمئن و کار بلد و حرفه ای در این راه دارید که در تمام مراحل در کنارتان حضور داشته باشد.

شرکت سورن بام با داشتن تجربه های متعدد در زمینه ی طراحی ، اجرا و ساخت انواع روف گاردن با افتخار آماده هرگونه مشاوره و همکاری در این زمینه به شما کارفرمای گرامی می باشد.

اجرای روف گاردن 0 تا 100