اجرای دیوار سبز طبیعی ، به صورت کلی  نصب گرین وال  به سه روش کابلی و مدولار و هیدرو پونیک اجرا می شود . روش هیدرو پونیک (دیوار زندگی) از جدیدترین روشهای اجرا می باشد که از خاک مدرن که بصورت مایع می باشد استفاده می کنند. از معایب این نوع روش اجرا هزینه بالا و طول عمر کمتر دیوار سبز و مزیت آن سبک بودن سیستم می باشد. نکته حاﺋز اهمیت در اجرای دیوار سبز عایق بندی مخصوص گرین وال است تا از نفوذ آب به سطح دیوار جلوگیری کند و سپس استراکچرها را نصب می کنیم و در مرحله نهایی فلاورباکس هایی را که با پوشش گیاهی موردنظر آماده کردیم همراه با سیستم آبیاری نصب می کنیم .

فواید دیوار سبز اجرای دیوار سبز طبیعی:

دیوارهای سبز به عنوان یک عایق گرما و سرما در فصل تابستان و زمستان عمل می کند و مانع از هدر رفتن انرژی داخل ساختمان می شود . همچنین می تواند به عنوان یک عایق صوتی و پارتیشن فضاهای داخلی و خارجی استفاده کرد. گرین وال علاوه بر فواید مهندسی دارای فواید ظاهری می باشد و برای تسکین روح و روان اشخاص مؤثر است.

اجرای دیوار سبز طبیعی

اجرای دیوار سبز طبیعی

آلودگی های هوا را به خود می گیرد و پروسه پاک بودن هوای محیط و خنک شدن سریع را ارتقا می دهد. دیوار زنده یا همان دیوار سبز می تواند از سازه ساختمان اعم از داخلی و خارجی محافظت کند. خرید خانه های ویلایی و بهره بردن از حیاط با پوشش گیاهی در شهرهای بزرگی چون تهران بسیار پرهزینه می باشد، بنابراین با اجرای دیوارهای سبز در فضاهای داخلی یا بام ساختمان ها با هزینه کمتری می توان از فضای سبز بهره برد.              

انواع گونه های گیاهی دیوار سبز:

به این نکته باید توجه داشت که در حین اجرای دیوار سبز گیاهان و پوشش گیاهی با توجه به اقلیم و شرایط آب و هوایی و متناسب با آن منطقه استفاده شود. گیاهان انتخابی باید در برابر تابش مستقیم آفتاب، سرما، گرما و بارندگی دارای شرایط ایده آل و مقاوم باشند. بهترین نوع گیاهان مورد استفاده در دیوار سبز عبارتند از: هدرا، یاس شیروانی، گندمی، پنجه کلاغی،پیچک و…

اجرای دیوار سبز طبیعی

اجرای دیوار سبز طبیعی

نگهداری پس از اجرای دیوار سبز طبیعی :

برای طراوت و شادابی گیاهان، نگهداری از آن یکی از مهمترین مراحل پس از کاشت گیاهان و اجرای دیوار سبز است. سیستم آبیاری دیوارهای سبز آسان می باشد،  زیرا به صورت منظم و اتوماتیک انجام می شود و تنها رسیدگی خاک ان مدنظر می باشد که می توان یکی از مراحل مهم پس از اجرای دیوار سبز باشد. این امر استفاده از کودهای ارگانیک که از طریق غبار پاشی یا تزریق در خاک امکانپذیر می باشد که باعث رشد گیاه می شود. محل قرارگیری دیوار سبز باید در فضایی باشد تا حداکثر بهره از نور طبیعی را برد.

نحوه اجرای دیوار سبز طبیعی و مصنوعی

نحوه اجرای دیوار سبز طبیعی و مصنوعی

برای مشاوره رایگان ،بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .