اجرای بام سبز مدرن

اجرای بام سبز مدرن ، یکی از زیباترین کارهایی است یا در بی استفاده ترین نقطه ساختمان انجام می شود . امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بام سبز تبدیل به یک آپشن در ساختمان شده است . که شما می توانید در آن تمامی نیازهای فضای سبزی را تامین کنید که از قبل آبنما ، ساخت آلاچیق و پرگولا ، باربیکیو،  دیوار سبز ، نور پردازی در شب ، ساخت استخر ، ایجاد فضای سبز ، که خود این به سه قسمت تقسیم می شود که در پائین به آن اشاره شده است .

انواع بام سبز مدرن

انواع بام های سبز”متمرکز و فشرده”، “نیمه متمرکز ” و “گسترده یا وسیع” به عمق متوسط کشت و میزان تاسیسات مورد نیاز طبقه بندی شوند. بامهای سنتی سبز که نیازمند عمق متعارفی از خاک برای رشد گیاهان حجیم و چمن معمولی می باشند، به عنوان بام های سبز متمرکز این نوع بامها نیازمند آبیاری، کود دهی و سایر مراقبتها می باشند. در مقابل، بامهای سبز وسیع یا گسترده، به عنوان سیستم های خودنگهدار در نظر گرفته شده و به حداقل تاسیسات نگهداری، شاید تنها یکبار در سال هرس یا کود دهی برای افزایش رشد گیاهان، نیاز دارند. این نوع از بامهای سبز می توانند در لایه بسیار نازکی از “خاک” (اغلب از کودهای آلی با فرمول ویژه استفاده می شود)، قرار گیرند. در مقابل، بام سبز گسترده .

بام سبز گسترده

محيط كشت سطحي و كم عمقي دارد و معمولاً قسمتي از يك سيستم بامي و قسمتي از ساختار ساختمان سبز مي باشد. يك بام سبز گسترده به طور كلي در دسترس و مورد استفاده کارکردی نيست .
طبقه بندی دیگر در خصوص بامهای مسطح و شیبدار است. بامهای سبز شیبدار، مشخصه برجسته بسیاری از ساختمانهای اسکاندیناویایی هستند که نیازمند طراحی ساده تری در قیاس با بامهای تخت می باشند. چرا که شیب بام کاهش خطر نفوذ آب از طریق سازه بام را با استفاده از لایه های آب بندی و زه کشی کمتری نسبت به بام تخت موجب می گردد .

 

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

پرگولا و آلاچیق در روف گاردن

برای مشاوره رایگان ، بازدید از محل پروژه و اجرای تخصصی با ما تماس بگیرید .