اجرای آبنما در محوطه سازی

اجرای آبنما در محوطه سازی

آنچه در این مقاله میخوانیم

اجرای آبنما در محوطه سازی ، طراحی و ساخت آبنمای مدرن دیواری قابل استفاده در فضای داخلی و خارجی ..نمونه های بسیار زیبا و متنوع در طرح ها و رنگ های سنگ ..

این گونه آبنما ها کاملا از سنگ طبیعی ساخته می شود و به صورت پیش ساخته و غیر پیش ساخته قابل اجرا می باشد.

اجرای آبنما در محوطه سازی :

ایجاد فضایی کاملا مشابه برکه های طبیعی و استفاده از گیاهان آبزی یا مصنوعی ..

استفاده از سنگ های قلوه ای تزیینی

استفاده از سیستم تصفیه آب و پمپ های مخصوص برای هوا دهی به برکه

تا محیطی مناسب برای نگهداری حیوانات آبزی مانند ماهی و لاک پشت ایجاد شود.

آبنما ، انواع آبنما ، اجرای آبنما

آبنما ، انواع آبنما ، اجرای آبنما

به مجموعه فواره و آب راکد یا در جریان که باعث زیبایی فضای سبز شود،آبنما می گویند که یکی از بهترین ساختارهای فضای سبز است.

آبنما در فضای سبز با ایجاد صدای آب افزون بر زیبایی فوق العاده و ایجاد آرامش زیاد ، در پاک سازی هوا نیز بسیار مؤثر بوده بنابراین از آبنما در مراکز پرجمعیت شهرهایی که دارای آلودگی هوا هستند

و کلان شهر ها می باید بیشتر استفاده کرد. آب در پارک‌ها و باغ‌ها به هر یک از صور مختلف، خود به نحوی در متعادل کردن درجه حرارت هوا، تامین رطوبت نسبی برای گیاهان و ایجاد طراوت، موثر است.

landscape fountain

landscape fountain

آبنما

ساخت آبنما خانگی

آبنما خانگی | آبنما باغی

آبنما خانگی | آبنما باغی

مجموعه این عوامل از یکنواختی و خشکی محیط می‌کاهد.
آبنما

یکی از قدیمی ترین اجزاء معماری می باشد ، قدیم از آبنما تنها در باغ ها و کاخ ها و میادین شهر استفاده می شد ولی امروزه و با ساخت آبنماها در اندازه و ابعاد مختلف این عنصر معماری به درون خانه ها و آپارتمان های ما راه پیدا کرده است. امروزه آبنماها را در لابی آپارتمانها ، رستورانها ، هتل ها ، ادارات و حتی درون منزل می توان مشاهده کرد که به زیبایی این مکان ها افزوده است.آبنما از گذشته با فرهنگ ایران عجین شده است شاید هم این مسئله به دلیل این است که ایران کشور کم آبی است و همیشه انسانها به طرف آب جذب می شوند. همواره آب نشانه ای از پاکیزگی، روشنایی و آرامش دهنده روح و روان انسان است،گذشته از ظاهر آب صدای آب هم روح آدمی را جلا می دهد و این مسئله ای است که ما در زندگی ماشینی امروز بسیار به آن احتیاج داریم.

مقالات مرتبط
پروژه‌های آبنما سورن بام
Call Now Button