اجراء و ویژگی دیوار سبز ، دیوارهای سبز پوشیده شده اند از پوشش های گیاهی که به صورت عمودی بر روی دیوار نصب می شوند ، دیوارهای سبز می توانند بر روی سطوح شیبدار و صاف استفاده شوند . دیوار های سبز فضای زیادی را به خود اختصاص نمی دهند و علاوه بر اینکه در فضاهای بزرگ اجراء می شوند ، در فضاهای کوچک نیز قابلیت اجرایی دارند . اجرای دیوار های سبز علاوه بر سلیقه کارفرما به عوامل دیگری مانند شرایط آب و هوایی هر منطقه ، شدت وزش باد ، ارتفاع محیط ، نوع خاک و …. نیز تاثیر گذار است .

انواع دیوار های سبز و  اجراء و ویژگی دیوار سبز :

  • دیوار سبز مدولار
  • دیوار سبز هیدرو پونیک
  • دیوار سبز کابلی

نحوه اجرای دیوار های سبز :

دیوار سبز مدولار :

قبل از نصب استراکچر دیوار مورد نظر را کاملا با عایق های مخصوص عایق بندی کرده تا از نفوذ آب به دیوار جلوگیری شود ، برای اطمینان اینکار در 2 مرحله انجام داده می شود ، پس از اینکه اطمینان حاصل شد به نصب استراکچرها بر روی دیوار می پردازیم ، سپس گیاهان را داخل  فلاور باکس های مخصوص دیوار سبز کاشته می شوند و بر روی استراکچر نصب می شوند در حین نصب فلاور باکس ها سیستم آبیاری نیز نصب می شوند تا به صورت اتوماتیک در زمان مشخص گیاهان آبیاری شوند .

دیوار سبز هیدرو پونیک :

دیوار های سبز هیدرو پونیک نیازی به خاک نداشته و طریقه کاشت بر مبنای آب می باشد ، ضخامت دیوار های سبز نسبت به دیوارهای سبز مدولار کمتر می باشد.  قابلیت استفاده از پوشش گیاهی که بسیار متنوع است . دیوار های سبز هیدرو پونیک نیازمند یک سیستم تاسیسات مجهز و هوشمند است تا مواد غذایی که از طریق آبرسانی به گیاهان تزریق شوند .

دیوار سبز کابلی :

گیاهان رونده داخل باغچه و یا  فلاور باکس ها قرار می گیرند ، کابل های فولادی بر روی دیوار ها به صورت مشبک و یا رشته ای ، شبکه ای نصب می شوند  . ضخامت کابل های در نظر گرفته شده بستگی به میزان وزن گیاه دارند ، پس از نصب شبکه ها گیاهان بر روی شبکه ها قرار می گیرند و پس از مدتی گیاهان رشد کرده ویک دیوار سبز زیبا را به نمایان می گذارد .

مزایا و ویژگی های گرین وال ( دیوار سبز ) اجراء و ویژگی دیوار سبز  :

  • در مرحله اول یکی از ویژگی های بارز آن آرامش و زیبایی بصری است .
  • کاهش اضطراب و استرس .
  • کاهش دما و خنک کردن محیط .
  • کاهش آلودگی هوا و تولید اکسیژن .
  • عایق دما و حرارت .
  • عایق صدا و…

دیوار های سبز در فضاهای داخلی و بیرونی کاربرد دارند ، به طور مثال در محوطه سازی باغ ، ویلا ، باغچه ، حیاط ، تراس ، روف گاردن و … در فضاهای داخلی مانند : لابی ساختمان ها ، نشیمن ، اتاق خواب ، سرویس بهداشتی و..