شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق -> آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی که هر فرد که صاحب باغ یا ویلایی می باشد ، می خواهد از فضای بیرونی خود بهره مند شود ، برای همین می توان از آلاچیق ها برای برقراری ارتباط محیط بیرونی و داخلی استفاده کرد . آلاچیق یا اصطلاحا کلاه فرنگی ، در ابعاد و اشکال کوچک یا بزرگ ساخته می شود . یک آلاچیق مکان عالی برای استراحت و یا یک میهمانی پر سرو صدا و شاد در اوقات فراقت و گذراندن شب های تفریحی در کنار خانواده و دوستان است .

آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی

سوالات متداول آلاچیق فلزی

 1. انواع آلاچیق را نام ببرید ؟
 2. آلاچیق ها بر اساس سازه به چند دسته تقسیم می شوند ؟
 3. ساخت آلاچیق بر چه اساس می باشد ؟
 4. آلاچیق در چه فضاهایی ساخته می شود ؟

۱٫ انواع آلاچیق چیست ؟

 • آلاچیق چوبی:

آلاچیق های چوبی یکی از بهترین تزئینات هر محوطه به حساب می آیند و ساده ترین و راحت ترین آنها هستند ، آلاچیق های چوبی مشبک هستند که به آنها اجازه  عبور نور را می دهند . در هنگام ساخت آلاچیق چوبی لازم است برای جلوگیری از رطوبت و آتش مواد مخصوصی استفاده می شود ، در بعضی موارد توصیه می شود چندین چوب را باهم ترکیب کنیم هم چنین می توانید ساختار را با عناصر دیگر مانند آجر و سنگ قلوه ای تکمیل کنید و ساده ترین نوع آن مستطیل است که برای ساخت آن یک طراحی ابتدایی مورد نیاز است و شکل ظاهری آن به ترجیح هات فردی بستگی دارد و با مهارت های مناسب می توانید ساختاری قوسی درست کنید که کاملا اصیل به نظر برسد .

 • آلاچیق فلزی :

این نوع آلاچیق بر اساس ورق فلزی در اندازه های مختلف ساخته می شوند و هنگام طراحی چنین سازه ای ، ابعاد آن را در نظر می گیریم . با یک طراحی مناسب  ، آلاچیق فلزی می تواند خیلی سریع مونتاژ شود و عناصر سازه ای با پیچ و مهره یا جوشکاری بسته می شوند و می توان آن را عایق بندی کرد .

انواع آلاچیق

 • آلاچیق آجری :

سازه ای محکم و قابل اعتماد است و از قرن ها پیش ساخته شده است و باید آن را روی یک پایه محکم یا یکپارچه قرار دهیم . چنین سازه ای را می توان به عنوان یک آشپزخانه در داخل مناظر طبیعی ، محل استراحت ، مطالعه در فضای باز استفاده می شود

 • آلاچیق پلی کربنات :

ساختاری سبک دارد و هر پایه ای مناسب آن است ، مزیت اصلی آن نسبت به دیگر آلاچیق ها کم هزینه بودن آن است . این آلاچیق ها  متحرک بوده و انتقال آن به مکان جدید آسان می باشد . آلاچیق های  پلی کربنات در برابر درجه حرارت شدید و تاثیرات جوی مقاوم هستند .

۲٫ انواع آلاچیق از نظر سازه ای به چند دسته تقسیم می شود ؟

 • ساده : ساده ترین آن را هرکس می تواند به تنهایی از طریق وسایل از پیش ساخته شده است تهیه کند و یا قطعات جداگانه ای را از فروشگاه خریداری کرده و آن را به راحتی را اجرا کند .
 • پیچیده : برای ساخت یک آلاچیق پیچیده ، فنی و بسیار زیبا نیاز به متخصص ماهر و زبده ای می باشد .

۳٫ نحوه ساخت آلاچیق چگونه است ؟

هریک از سازه های آلاچیق وزن خاص خود را دارا می باشند و در آن حیث طراحی شده اند . برای در نظر گرفتن وزن آلاچیق هایی که روی سقف و ستون آن گیاه رونده قرار می گیرد ، باید به این نکته توجه داشته باشیم که به مرور زمان گیاهان رشد کرده و سنگین تر می شود و در نهایت باید وزن نهایی سازه را همراه با گیاه محاسبه کرد که بعدا مجبور نشویم آن را مجددا تقویت کنیم ، بهتر است از ابتدا محاسبات صحیح را انجام دهیم تا دیگر نگران این موضوع نباشیم می توانیم با انتخاب گیاه مناسب به آلاچیق جلوه زیبایی بدهیم ، به عنوان مثال : برای آلاچیق های بلند ، گیاهانی با ساقه های بلندتر و برای آلاچیق های کوتاه می توان از گیاهانی با ساقه های کوتاه تر  استفاده کنیم .

۴٫ جایگذاری آلاچیق در فضای باز به چند روش می باشد ؟

 • آلاچیق در شهرک های مسکونی
 • آلاچیق در یک منطقه تفریحی برای ایجاد سایه
 • آلاچیق در پارک ها و بوستان ها
 • آلاچیق در باغ و ویلا
 • آلاچیق در بام سبز
 • آلاچیق در محوطه ویلا

ما می توانیم از نظر طراحی آلاچیق را به سبک های مختلف اجرا کنیم اما در نهایت ماهیت اصلی آلاچیق قابل تغییر نمی باشد .

آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی

 

 

مجموعه : آلاچیق


مجموعه های دیگر

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x