آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق, پرگولا -> آلاچیق چوبی ، پرگو لا

آلاچیق چوبی ، پرگو لا

آلاچیق چوبی ، پرگو لا ،  سازه و اسکلت  آلاچیقها چوبی یا فلزی هستند  ، که به عنوان سرپناه برای نشستن افراد از آن استفاده می شود ، انواع آلاچیق چوبی  در محوطه سازی کاربرد بسیاری دارند و در باغ ، ویلا و هر نقطه ای از محوطه می توان از آنها استفاده نماییم . آنها در ابعاد و انواع متفاوتی هستند و بسته به فضای محوطه می توانیم آنها را طراحی و اجرا نماییم . در گذشته ساخت آلاچیق های فضای باز   بدون در نظر گرفتن ابعاد هر محوطه ساخته می شدند ، اما امروزه آلاچیق های پیش ساخته با در نظر گرفتن ابعاد بصورت کاملا تخصصی و مدرنیته طراحی و اجرا می گردد که در محل محوطه می توان آن را نصب کرد .

ساخت آلاچیق چوبی ، پرگو لا از چه عناصری تشکیل می شوند  :

جنس سقف  آلاچیقها  بسیار مهم است و از عناصری  باید استفاده شود که از نفوذ آب و هوای سرد و گرم جلوگیری نماید و به گونه ای باشد که در اثر تابش مستقیم نور خورشید پوسیده و از بین نرود ، گاهی اوقات آنها را بدون سقف ساخته می شوند و جنبه تزیینی دارند که و به آن  پرگو لا

گفته می شود ،  پرگو لا   و فضای نیمه باز محسوب می گردد و معمولا در مسیر پیاده روها باغها و…مورد استفاده قرار می گیرند.

هزینه ساخت هر آلاچیق بسته به جنس، ابعاد و پیچیده بودن آن محاسبه می گردد ،بدیهی است که آلاچیق با ابعاد بزرگ تر و پیچیده تر هزینه بالاتری برای ساخت دارد.

در محوطه سازی فضای باز معمولا اطراف آلاچیق ، استخر،آبنما،گل و گیاهان،برکه و…را  جا نمایی  نموده که افراد با نشستن در داخل آن از فضا لذت ببرند،گاهی اوقات در محوطه سازی در کنار آلاچیقها از نورپردازی های زیبا استفاده می گردد که زیبایی محیط را افزایش می دهد. نصب  آلاچیق باید با دقت و مهارت کافی انجام شود که با راه رفتن و یا نشستن در آن احساس امنیت داشته باشیم.گاهی اوقات حد فاصل بین استخر،برکه یا هر المان دیگری با آلاچیق می توانیم از سنگ های سفید یا رنگی استفاده نماییم تا نظر هر بیننده ای را به جود جلب کرده و محوطه ما جلوه ی خاصی پیدا نماید.

آلاچیق چوبی ، پرگو لا انواع مختلفی دارند :

۱:آلاچیق چوبی :

یکی از رایج تر ین و متداولترین نوع آلاچیق چوبی  است که از جنس چوب تر مو وود می باشد که معمولا در طبیعت و یا در فضاهایی مانند پارکها ،باغها و…وجود دارند،این آلاچیقها چون از جنس چوب درختان هستند هارمونی خوبی با طبیعت دارند و بسیار پرطرفدار می باشند.

۲:آلاچیق  فلزی:

این نوع از آلاچیقها از جنس فلز می باشند ،فلز آلیاژی انعطاف پذیر است که ما می توانیم آن را به اشکال متفاوت در نوع ساده یا پیچیده بسازیم پس آلاچیق فلزی نیز دارای طرفداران خاص می باشد.

آلاچیقها در چه فضاهایی کاربرد دارند :

  • محوطه سازی باغ ، باغچه ، حیاط ، ویلا و…
  • تراس
  • بام سبز
  • باغ رستوران ، اماکن تفریحی و…
  • روف گاردن 

مجموعه : آلاچیق , پرگولا


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت