آلاچیق پناهگاه روز های سرد ، آلاچیق ها همیشه عناصر جذاب موجود در فضای سبز هستند ، که زیبایی محوطه را فراهم نموده و فضایی ایجاد می کنند تا کل سال قابل استفاده باشد. البته این موضوع کاملا بستگی به نوع آلاچیق انتخابی دارد، اما در صورت انتخاب یک آلاچیق مناسب دیگر فرقی نمی کند که بهار باشد، تابستان، پاییز یا حتی زمستان، در هر فصلی از آن استفاده نموده، لذت ببرید و در هر فصل تجربه متفاوتی را داشته باشید.

اکنون با فرا رسیدن فصل سرما هم می توانید از این فضای سر پوشیده برای برگزاری مراسم و دور همی های خود در محوطه تان لذت ببرید.

با سر زدن به سایت سورن بام ( www.sorenbam.ir ) و همچنین اینستاگرام ما (soren_bam) می توانید با انواع نمونه آلاچیق ها آشنا شوید.

این آلاچیق ها می توانند به طور اختصاصی برای فضای شما طراحی و با ابعاد مورد نظرتان ساخته شوند.

آلاچیق ها را می توان در ابعاد و متریال های مختلف اجرا کرد از جمله : آلاچیق چوبی ، فلزی و … .

انواع آلاچیق در طراحی فضای سبز:

یکی از انواع این آلاچیق ها، آلاچیق چوبی می باشد که به دلیل ساخته شدن از چوب حس بودن در طبیعت را زنده می کند.

ترکیب چوب با فلز نیز ترکیب جدید و زیبایی است که برای آلاچیق های مدرن بسیار استفاده می شود.

پرگولا ها نیز معمولا چوبی هستند و ترکیب چوب با گیاهان رونده ای که از پرگولا بالا می روند و سقفش را پوشش می دهند جذابیت خاصی ایجاد می کند.

همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید آلاچیق ها با هر متریالی که باشند دارای انواع گوناگونی اند، بعضی با سقف مسطح و به صورت پرگولا، برخی با سقف شیبدار و حتی گنبدی، حتی می توان باربیکیو یا شومینه را در ترکیب با آلاچیق طراحی کرد.