آلاچیق با بهترین متریال

آلاچیق با بهترین متریال ، آلاچیق ها در پارکهای عمومی ،

فضاهای سبز بزرگ و … اطاقکهایی که کاملا با

مصالح ساختمانی بنای منازل متفاوت می باشد ، ساخته می شود

که نقش آنها نوعی سایه بان و یا استراحت گاهی موقتی برای عابرین است.

نحوه اجرای آلاچیق با بهترین متریال :

معمولا در ساختمان این گونه اطاقک ها (آلاچیق) ، نکاتی را که از نظر چشم انداز و برخورداری از زیبایی منطقه ضروری می باشد ، مورد توجه قرار می دهند.گاهی در میان یا کنار آلاچیق ها با بهترین متریال ، حوضچه های کوچکی احداث یا در وسط آن از درختان پا بلند که بتوان در بالای آن چتری به منظور ایجاد سایه و تنوع در یکنواختی ایجاد نماید ، غرس می کنند.

معمولا محل نصب یا برپا داشتن آلاچیق با بهترین متریال یک فرمول مشخص و کاملا تثبیت شده ای ندارد.گاهی آلاچیق ها را کنار استخرهای بزرگ ، آب نماها یا بر فراز بلندی در باغ ، در میان توده ای از درختان که حالت جنگلی دارند ، بنا می کنند.به طور کلی تاریخچه احداث آلاچیق به طور مستند در آثار باقی مانده ، چندان مشخص نیست.

ولی از اوائل قرن هفدهم ، کم و بیش در برخی از باغات و قصر ها ، اطاقکی را دور از محل ساختمان به عنوان نشستن گاه میان روز و یا خلوت گاه می ساخته اند و برای تزئین داخلی یا خارجی آن از گلدان های گل استفاده می شده است.

در شمال ایران آلاچیق ها بیشتر در باغات چای و میوه ، به اشکال مختلف با مصالح ساختمانی متنوع از قبیل : چوب ، بقایای ساقه های برنج و گندم ، هنوز هم مرسوم است .

در برخی دیگر از نقاط ایران این گونه آلاچیق ها علاوه بر ویژگی خاص خود ، به عنوان انبار های موقت یا استراحت گاه نیم روز ، مورد استفاده قرار می گیرند.

در محوطه یک ویلا یا حتی یک برج باغ وجود یک آلاچیق فضا را زیبا تر و همچنین کاربردی تر می سازد.

ابعاد یک آلاچیق به دو امر بستگی دارد:

  • فضای کلی محوطه
  • تعداد افرادی که به طور معمول از آن استفاده می کنند

ساخت آلاچیق با بهترین متریال بزرگ در یک محوطه کوچک بر زیبایی و تناسب محیط تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت، همچنین ساخت آلاچیقی کوچک همین تاثیر را خواهد داشت علاوه بر آن استفاده کامل افراد از فضا را محدود می سازد

استفاده از متریال هماهنگ با محیط و همچنین باکیفیت تداوم استفاده از آلاچیق را تضمین می کند.