آبنماهای موزیکال و نوشتاری ، طراحی و اجرای انواع آبنما های موزیکال و یا نوشتاری به همراه نورپردازی آب برای انسان ها نشانه ای از آرامش و طراوت است. آب یکی از عناصر طبیعت می باشد که صدای دلنشین آب از دیر باز در معماری ایرانی بسیار حائز اهمیت بوده است . امروزه با معماری مدرن از این عنصر  علاوه بر فضای باز در فضای داخلی نیز استفاده می شود و صدای دلنشین و آرام بخش آب در هر فضایی جاری است .

 

landscape fountain

landscape fountain

آبنما :

آبنما در گذشته در فضای بیرونی ساخته می شدند مانند : پارک ها ، مکان های تفریحی ، محوطه فضای سبز ، محوطه باغ رستوران ها و …. ساخته می شدند .

امروزه با معماری مدرن امکان ساخت آبنما ها را در فضای داخلی مانند نشیمن منازل ، لابی ، تراس ، سرویس بهداشتی و… اماکن اداری ، تجاری ، تفریحی  و … وجود دارد . آبنما ها با ابعاد و اشکال مختلف ساخته می شوند ، لازم به ذکر است انتخاب نوع آبنما بستگی به فضای اختصاصی آن دارد و  عملکرد فضا نیز دارد .

آبنما موزیکال و نوشتاری :

آبنما های موزیکال یکی از جذاب ترین آبنما ها بشمار می آید که عملکرد آبنما طوری تنظیم شده در هنگام ریزش آب همراه با موزیک است حال می تواند ریزش آب توسط نورپردازی  و پرژکتورهای حرفه ای  باعث می شود جلوه آبنما را چندین برابر افزایش یابد .  آبنما های موزیکال نیز در هر اندازه و ابعادی قابل اجراء می باشند .شرکت سورن بام توسط تیم متخصص خود در ساخت انواع آبنماها از جمله آبنماهای موزیکال و نوشتاری فعالیت های بیشماری دارد . علاوه بر آن متخصص در ساخت انواع آبنما ها فعالیت می کند .

انواع آبنما :

آبنما  سنگی،

آبنما صخره ای

آبنما آبشاری .

آبنما حبابی .

آبنما شیشه ای .

آبنما موزیکال .

آبنما فواره ای .

شرکت سورن بام در طراحی و احداث بام سبز ، دیوار سبز ، تراس سبز ، محوطه سازی ، نورپردازی ، آلاچیق ، پرگولا ، آبنما ، فلاور باکس نیز فعالیت می کند و همچنین مجری سیستم های آبیاری قطره ای هوشمند ، نصب سیستم مه پاش و ترمیم و نگهداری فضای سبز  و…. نیز می باشد .