آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> انواع آبنما

انواع آبنما

آبنمای صخره ای

انواع مختلفی از آبنماها وجود دارد که در محوطه های سبز و شهرها و پارک ها و همچنین در مجتمع های مسکونی و تجاری نیز مورد استفاده قرار میگیرند.

یکی از این آبنماها، آبنمای صخره ای یا سنگی هستند که در این نوع از آبنما از سنگ های لاشه ای، ورقه ای و پوکه معدنی استفاده می شود.

از این مدل از آبنماها در سفره خانه ها، مراکز تفریحی و همچنین در منازل مسکونی و در باغ ها استفاده می شود که به آبنمای باغی شناخته شده هستند و برای تزئین آن ها از سنگ های طبیعی و یا آبنمایی استفاده کرد که برای این کار می توان با صخره سازی مسکونی و با استفاده از ملات مختلف مانند سیمان این کار را انجام دهید.

جنس سنگ هایی که در آبنمای صخره ای یا سنگی استفاده می شود از سنگ های کوهی طبیعی می باشد ( سنگ های لاشه ای، ورقه ای، پوکه های معدنی، قلوه سنگ و ..) و با استفاده از سیمان نیز عملیات صخره سازی مصنوعی روی آن انجام خواهد شد که قابلیت این را دارند که با یکدیگر ترکیب گردند.

آبشار صخره ای

در صورتی که در فضای منزل شما حیاط وجود داشته باشد، می توانید با ایجاد یک آبشار در آن فضا، آن جا را به یک محیط خارق العاده تبدیل کنید.

آبشارهای صخره ای هم همانند آبنمای صخره ای از جنس سنگ های کوهی طبیعی می باشد که جنس این سنگ از سنگ های لاشه های، ورقه ای و پوکه های معدنی و … می باشد و همچنین با استفاده از ملات سیمان نیز کار صخره سازی مصنوعی روی این آبشارها انجام می گردد که قابلیت ترکیب پذیری با یکدیگر را دارند.

عناصر طبیعی جذاب بسیاری وجود دارد که شما می توانید از تمامی آن ها در محوطه سازی و ساخت آبنما استفاده کنید اما سنگ و صخره و کوه از جذابترین آن می باشد و می توانید از آن در دکوراسیون ها استفاده کنید.

نکته ی جالبی که در این خصوص وجود دارد آن است که می توانید سنگ های مصنوعی مورد استفاده در ساخت آبنماها و آبشار را به گونه ای بسازید که به صورت طبیعی جلوه کند و از نمای آن لذت ببرید.

ساخت آبنما آبشاری فضای سبز

آبنمای دیواری

همانگونه از نام آبنمای دیواری پیداست از این آبنما بر روی دیوار و نازل های مربوط به آن استفاده می شود و این آبنما جنبه ی تزئینی بسیار فوق العاده ای دارد و می توانید از ایده ها و طرح های گوناگونی در ساخت آن استفاده کنید.

امکان دارد این نوع از آبنما به صورت آبنمای دیواری پرده ای ساخته شود. در این صورت زمانی که دیوار و حفره های خروجی آب را ایجاد نمودیم، آب با فشار بسیار زیادی از حفره ها خارج شده و در این روش پرده ای زیبا از آبنما ایجاد می گردد.

به طور معمول از آبنماهای دیواری در فضاهایی مانند استخر، روف گاردن، لابی هتل ها و رستوران ها و همچین ویلاها و ساختمان های اداری و تجاری و .. استفاده می شود.

5/5 (1 Review)

برچسب ها :

مجموعه : آبنما


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت