آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> roofgarden, بام سبز -> roofgarden ، سقف سبز

roofgarden ، سقف سبز

roofgarden ، سقف سبز یا همان بام سبز که امروزه در بسیاری از ساختمان ها از فضای بلا استفاده بام ، مکان مناسبی را  برای استقرار ساکنین  فراهم کرده است ، هر یک از ساختمان ها عملکرد های متفاوتی داشته از جمله اداری ، مسکونی ، تفریحی و…  می باشد که طریقه ساخت هریک ازآنها  برمبنای عملکرد یکسان نمی باشد هریک بر  حسب المانهایی که در نظر گرفته شده ساخته می شود .الملنهایی که در بام سبز بکار برده می شوند عبارتند از : آبنما ، آلاچیق ، پرگولا ، چتر فضای باز ، فلاور باکس ، دیوار سبز ، کف سازی با متریال واش بتن ، قلوه سنگ و … . شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری انجام داده. فعالیت های شرکت عبارتند از : طراحی و اجراء روف گاردن ، محوطه سازی ، محوطه باغ ، محوطه باغچه ، ویلا و…

انواع بام سبز :

بام های سبز گسترده :

بام های سبز کسترده راه حل مناسبی برای کمک به محیط زیست می باشد ،به همین دلیل طراحی و اجرای  بام سبز را در اماکن مسکونی و آپارتمان های بزرگ  بسیار رو به افزایش می با شد  .

بام های سبز فشره :

بام های سبز فشرده به بامهایی اطلاق می شود که در هر ساختمان به عنوان پشت بام شناخته شده اند .

بام های سبز نیمه فشرده :

بام های سبز نیمه فشرده به بام هایی اطلاق می شوند که علی رغم کمک به محیط زیست ایجاد فضایی سبز را برای ساکنین ساختمان ایجا کند ، بام های سبزنیمه فشرده ترکیبی از بام سبز کسترده و فشرده می باشد .

ویژگی های بام سبز :

بام های سبز موجب کاهش دمای شهری میشود .

ایجاد فضای سبز بر روی بام چشم انداز فضای شهری را  زیبا می کند .

ایجاد فضای سبز بر روی بام علاوه بر زیبا سازی فضای شهری موجب کاهش استرس می شود .

بیماری آسم را کاهش می دهد .

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت