آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

social
شما اینجا هستید : خانه -> بام سبز -> مراحل اجرای بام سبز سورن بام

مراحل اجرای بام سبز سورن بام

 مراحل اجرای بام سبز سورن بام

مراحل اجرای بام سبز سورن بام به شرح زیر میباشند:

۱-شیب بندی مخصوص روی سقف اصلی ساختمان

۲-ایزولاسیون مخصوص ضد ریشه و ضد رطوبت در دولایه متفاوت

۳-لایه GEOTEXTILE جهت جلوگیری از عبور ریشه

۴-لایه STABILLODRAIL جهت نگهداری آب،عبور هوا و منحرف کننده ریشه

۵-لایه FILTER TGبا تکنولوزی نانو جهت جلوگیری از خروج ذرات ریز خاک

۶-خاک مخصوص بام سبز (لیکا) ترکیبی از هفت مخلوطه با طرح اختلاط خاص

۸-گل و گیاه مخصوص بام سبز

دسته بندي كلي

مراحل اجرای بام سبز سورن بام :
۱-لايه پوشش گياهي (Plant layer)
تقريباً هر گياهي مي تواند روي بام گذاشته شود. اما اين با محدوديتهايي از قبيل آب و هوا، طراحي سازه اي و هزينه نگهداري و تصورات طراح بام سبز مواجه مي باشد. از آنجايي كه مراحل اجرای بام سبز سورن بامتا حد امكان سبك طراحي مي شوند، اغلب شامل پوششي هستند كه مي تواند در عمق كمي از خاك و با مراقبت و نگهداري كم يا بدون نگهداري رشد كنند.
۲-محيط كشت (Growing medium)
محيط كشت  فضايي است كه گياهان در آن شروع به رشد و نمو مي كنند.محيط كشت به واسطه الزامات خاصي سازه اي بايد وزن كمي داشته باشد به همين دليل نسبت به خاك معولي تفاوتهايي دارد.
بايد از محيط كشتي استفاده كرد كه حتي الامكان سبك بوده و وزنش حدود ۹۰۰ كيلوگرم در هر متر مكعب در حالت مرطوب باشد.يك مخلوط معمولي مناسب مركب از ۳/۱ ماسه، ۳/۱ سنگ هاي متخلخل و ۳/۱ گياخاك مصنوعي( تركيبي از چوب پوسيده و كود نباتي) است.
۳-لايه زهكش (Drainage layer)
لايه زهكش بين محيط كاشت و لايه محافظت قرار مي گيرد تا آب بتواند از هر جاي بام سبز به سيستم زهكش ساختمان جريان يابد. انتخاب لايه زهكش مناسب، بر اساس بيشينه جريان آبي كه از اطلاعات بارش تعيين مي شود، انجام مي گردد و از آنجايي كه لايه زهكش محيط كاشت و گياه را پشتيباني مي كند، مقاومت فشاري آن بايد مناسب باشد.
برخي از سيستم ها به سادگي لايه اي قطور از خاك انبساط يافته را به كار مي برند، اما هم اكنون اكثر شركتهاي بام سبز از يك حصير زهكش پلاستيكي موجدار با الگوي سازه اي مشابه كارتن تخم مرغ يا Landscape Pavers استفاده مي كنند. حداقل ضخامت لايه زهكش ۲۰ ميلي متر مي باشد، اما حصيري ضخيم تر مي تواند يك عايق اضافي را تامين كند.

در مراحل اجرای بام سبز سورن باملايه زهكش خود مي تواند مجموعه پيچيده اي از لايه هاي ديگر باشد كه عبارتند از:
۱-لايه صافي (Filter Layer)
در بين محيط كشت و لايه زهكش فيلتري قرار دارد كه رطوبت را از محيط ريشه ها دور مي كند و مانع از گنديدگي ريشه ها مي شود.اين فيلتر مي تواند شامل يك بافت پارچه اي باشد. در سيستم هاي مدرن معمولا از يك يا دو لايه geotextileغير بافته شده استفاده مي شود.اين فيلتر حتي مي تواند لايه اي از شن و ماسه باشد و در اين حالت ممكن است با لايه زهكش تركيب شود.
۲-لايه مانع ريشه ها (Root barrier)
لايه اي است كه به خوبي از نفوذ ريشه ها و آسيب زدن آنها به عايق كاري و غشاء سقف جلوگيري مي كند. لايه مانع ريشه ها معمولا بيشتر در سيستم متمركز استفاده مي شود و در زير زهكش و بلافاصله در بالاي لايه waterprof يا آب بند نهايي يا عايق كاري حرارتي قرار مي گيرد.
اين لايه معمولا از يك پوسته پلي اتيلن تشكيل شده است.اين لايه بيشتر در پروژه هاي عمومي مثل ميدان ها كه ترافيك عبوري و بار سقف زياد است و جاهايي كه گياهاني با ريشه هاي عميق و ريشه هاي تهاجمي كاشته شده استفاده مي شود.

مراحل اجرای بام سبز سورن بام

مراحل اجرای بام سبز سورن بام

مراحل اجرای بام سبز سورن بام


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت تهران

تمامی حقوق سایت نزد سورن بام است.