آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> محوطه سازی -> محوطه سازی و طراحی فضای سبز

محوطه سازی و طراحی فضای سبز

محوطه سازی و طراحی فضای سبز ، زیبا سازی فضای سبز پیرامون و محیط اطراف مان موضوعی بوده که از گذشته های دور برایمان مورد اهمیت بوده است؛ و همچنین یکی از ارکان اصلی معماری ایرانی می باشد.

از نشانه های این موضوع، باغ سازی های ایرانی است که در دنیا معروف اند و در معماری های شاخص ایرانی، این فضا سازی ها امری ملزم بودند.

معماری منظر محوطه سازی و طراحی فضای سبز :

معماری منظر مکملی با ارزش برای معماری یک بنا می باشد و حسی است که انسان در مواجهه با این محیط می گیرد.

به طور کل می توان گفت ترکیبی از خلاقیت، اصول و محاسبات است یعنی کاملا درگیر خلق، سازماندهی و مدیریت فضا های طبیعی و مصنوع می باشد.

در نتیجه معماری منظر، تلفیقی از شهرسازی و معماری است. به همین دلیل نیازمند دانش های بیشتری نسبت به رشته معماری است.

با وجود اینکه معماری منظر و طراحی فضای سبز دارای تاریخچه ای طولانی است، اما هم در کشور ما و هر جای جهان حتی کشور های پیشرفته درحال تکامل است.

خلا طراحی مناسب برای فضا های سبز شهری کاملا در شهر ها حس می شود.

فضا هایی مانند خیابان ها، پیاده رو ها، میادین، فضا های سبز، پارک ها، پارک های جنگلی و … از جمله فضاهایی اند که می توانند با طراحی های مدرن و زیبا توسط افراد متخصص و معماران منظر ظاهری نو گرفته بسیار کاربردی تر شوند.

وجود شرکت های معماری منظر امروزه کمک شایانی در این امر نموده اند و علاوه بر ترغیب مردم برای زیباسازی فضاهایشان، کمکی مناسب در این امر هستند و به طور تخصصی به این زمینه می پردازند، برای مثال برای اجرای روف گاردن بر روی بام یک ساختمان، شاید همان تیم اجرایی نیز بتوانند این کار را انجام دهند اما مسلما یک تیم متخصص در این زمینه عملکرد بهتر و سریع تر و مطمئن تری خواهد داشت.

طراحی فضای سبز و به کار بردن گیاهان:

در صورت داشتن فضایی مناسب، چه کوچک و چه بزرگ، و برای تبدیل آن به فضای سبز طراحی مناسب آن زیبایی و طراوت را برای شما به ارمغان می آورد.

وجود گیاهان در هر فضایی حس تازگی و زنده بودن را به انسان می دهد؛ حتی استفاده از انواع گل و گیاه در داخل خانه روح فضا را زنده می کند.

خیلی از ما نیز زمانی که نیاز به آرامش داریم به طبیعت پناه می بریم، اما زندگی در شهر های بزرگ مانند تهران این امکان را به ما نمی دهد پس حتی وجود یک تراس کوچک در خانه که با گیاهان پوشیده شده است حس آرامش را به وجود می آورد.

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت