آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

محوطه سازی سورن بام

محوطه سازی سورن بام ، امروزه با زندگی  شهر نشینی و کمبود فضای سبز افراد به اهمیت داشتن فضای سبز و زیبا پی برده اند. طراحی و ساخت فضای سبز در بسیاری از شهر ها رونق یافته است. در گذشته اماکن مسکونی دارای حیاط، باغچه، حوض و یا چوضچه بودند. امروزه با افزایش زندگی شهر نشینی منازل ویلایی تبدیل به آپارتمان ها و برج های مسکونی، تجاری، اداری گردید،  فضای سبز کاهش یافته و در حین حال شهرها به مشکل آلودگی هوا دچار شدند.

امروزه با معماری مدرن یا معماری سبز کمک بزرگی به کاهش آلودگی هوا کرده و از فضاهایی که بلا استفاده می باشند با طرحی نو و مدرن  فضای سبز را ایجاد کرده اند. شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز فعالیت دارد و با تیم متخصص در طراحی و کارشناسان خود توانسته در زمینه معماری سبز فعالیت های بیشماری انجام دهد.

محوطه سازی در چه فضاهایی قابل اجراء می باشد:

محوطه سازی لزوما در یک فضای بزرگ فوق العاده انجام نمی شود بلکه در یک فضای کوچک نیز می توانیم فضایی زیبا و سبز را طراحی و به مرحله اجراء برسانیم تا علاوه بر داشتن فضای سبز نیز فضای زیبا و دلنشینی را برای ساکنین فراهم سازیم. محوطه سازی می تواند در محوطه یک باغ، ویلا، حیاط، باغچه و همچنین در فضای بام و یا تراس انجام شود.

کاربرد المان ها در محوطه سازی :

در طراحی محوطه یکی ا ز مواردی که دارای ویژگی بسیاری است چیدمان المان ها در فضا، انتخاب گونه های گیاهی می باشد که با در نظر گرفتن مساحت محوطه و عملکرد فضا در نظر گرفته می شود.

انتخاب گیاهان بر مبنای اقلیم  متفاوت است و در محوطه از گیاهان مقاوم و همیشه سبز استفاده می شود.

در کل المان های کاربردی در محوطه سازی عبارتند از :

آبنما، آلاچیق، پرگولا، فلاور باکس، دیوار سبز، برکه و چشمه های مصنوعی، مبلمان فضای باز، باربیکیو و ….

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

1 Comment

پریا

۱۳۹۸-۰۷-۱۰ at ۱۰:۵۵ ق.ظ

محوطه سازی معمولا تو چه مکان هایی صورت می گیره؟

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت