آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> سنگ, سنگ قلوه ای, سنگ قلوه ای یا رودخانه ای -> قلوه سنگ رنگی ،رودخانه ای

قلوه سنگ رنگی ،رودخانه ای

سنگ های رودخانه ای سنگ های طبیعی زیبا هستند ، این سنگ ها در انواع گوناگون از جمله گوشه دار , گرد و انواع اشکال هندسی موجود است .

سنگ های قلوه ای ۲ نوع اند : سنگ های کارخانه ای  _ سنگ های قلوه ای طبیعی یا رودخانه ای .

قلوه سنگ رودخانه ای :

سنگ های رودخانه ای چون از دل طبیعت است سازگاری و دوام خوبی در برابر شرایط آّب و هوایی دارد و این امر موجب میشود هزینه ی تعمیر و ترمیم بسیار کاهش میابد از طرفی قیمت قلوه سنگ های رنگی از سنگ های معمولی ارزان تر است .

قلوه سنگ های طبیعی هم ۲ نوع دارد :

سنگ هایی که از آب شورگرفته میشود  که در شمال کشور یافت میشود تنوع رنگی بالا و براق بودن از صفات بارز این نوع است . سنگ هایی که از آب شیرین گرفته میشود  که در اکثر نقاط کشور وجود دارد ،ابعاد و جنس و رنگ  سنگ ها بسته به منطقه ای که رودخانه در آن وجود دارد بستگی دارد .

به طور مثال سنگ های بهبهان رنگ سفید و صدفی دارد و به همین ۲ رنگ محدود میشود و گوشه های گردی دارند ،اما سنگ یاسوج تنوع رنگی متعدد تری دارد و نسبت به سنگ بهبهان گوشه های گردی  ندارند .هر قدر سطح سنگ رودخانه ای صاف و صیقل تر باشد و سنگ حالت گرد گوشگی بیشتری داشته باشد کیفیت سنگ بالاتر است .

قلوه سنگ کارخانه ای :

سنگ های کارخانه ای به صورت سنگ های معدنی وارد کارخانه میشوند و توسط سنگ شکن شکسته میشود و برای رنگ گردن داخل دیگ های بزرگ اسید, آب ویبره و مواد ساینده ریخته میشود هر چه سنگ ها زمان طولانی تری در این دستگاه ها قرار گیرند گوشه های گردتر و سطح صاف تری پیدا میکنند

در انتخاب سنگ قلوه ای کارخانه ای همچنین هر اندازه اصطلاحا کچلی سنگ کمتر باشد نشان از کیفیت بالاتر سنگ تولید شده میباشد ،ضمنا استفاده از اسید در فرآیند تولید باعث شده تا سطح سنگ براق تر به نظر برسد و رنگ سنگ جلوه بیشتری داشته باشد .

پر کاربردترین و پر طرفدارترین سنگ های رودخانه ای در ۲ رنگ سفید و مشکی هستند اما توع رنگی در این سنگ ها بسیار زیاد است : قرمز, زرد , طوسی ,

قهوه ای , سبز .

 ابعاد قلوه سنگ ها

ابعاد ۲ الی ۴ سانتی متر (گردویی)

ابعاد ۴ الی ۶ سانتی متر(تخم مرغی )

ابعاد ۶ الی ۸ سانتی متر( پرتغالی )

مزایا :

استقامت زیاد

زیبا سازی فضا

سازگاری با شرایط جوی

قیمت مناسب

این سنگ ها رطوبت خاک را حفظ میکند و موجب منعکس شدن نور میشود .


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت