آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

social
شما اینجا هستید : خانه -> سنگ, سنگ قلوه, سنگ قلوه ای, سنگ قلوه ای یا رودخانه ای, فضای سبز -> قلوه سنگ ،سنگ رودخانه ای

قلوه سنگ ،سنگ رودخانه ای

قلوه سنگ ،سنگ رودخانه ای :

قلوه سنگ ،سنگ رودخانه ای

سنگ قلوه ای یا همان سنگ رودخانه ای، سنگی است با طیف های رنگی مختلف که در فضاهای خارجی و داخلی،در کنار مبلمان شهری و باغچه ها گلدانها،آکواریوم،فضای سبز جهت سنگ فرش کردن (دارای اشکال هندسی مختلف:مدلهای گرد،گوشه دار و شکسته)در طراحی بام سبز،دیوار سبزودر اطراف استخر و کف حمام مورد استفاده قرار می گیرد.قلوه سنگ ها دارای مقاومت بسیار و دارای قیمت ارزان تر از متریال ها و سنگ های مشابه هستند که  حتی شما را از ترمیم دوباره بی نیاز می کنند.

بلوکاژ(قلوه چینی)چیست؟

با قرار دادن یک لایه قلوه بر روی خاک کوبیده شده مانع از نفوذ آب به داخل مصالح کف سازی و کف ساختمان می شود به این عمل قلوه چینی (بلوکاژ)گویند.این عمل به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت  زمین به کف ساختمان ها که عبارت است ازبکارگیری لاشه سنگ و قلوه سنگ که بدون ملات در زیر کفسازی ریخته می شود.

با قراردادن یک لایه قلوه در روی خاک کوبیده شده مانع از نفوذ آب به داخل مصالح کف سازی و نتیجتا کف ساختمان می شود به این عمل ( قلوه چینی یا بلوکاژ)می گویند.

 

گابیون چیست؟

گابیون یه واژه ی ایتالیایی بنام قفس بزرگ می باشد و شامل جعبه هایی  قفسه ای و فلزی اطلاق می شود که داخل آن را با سنگ و یا شن پرکرده و مورد مصرف قرار می گیرد.برخی از ساختمان‌ها تماماً بر اساس گابیون ساخته‌شده و به‌طور کامل بار ساختمان را بر دوش می‌کشند. گابیون‌ها امروزه برای تزیین و زیبایی در نمای خارجی ساختمان‌ها نیز کاربرد داشته و خصوصاً در مراکز تجاری از دیوارهای گابیونی استفاده می‌شود.

مزایای گابیون:

*عدم انتقال رطوبت

*دارای کاربری فراوان

*دارای نقش سازه ای و غیر سازه ای

*زیبایی بخشی به محل مورد نظر

شرکت سورن بام در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری انجام داده از جمله : محوطه سازی ، باغ ، ویلا ، حیاط ، تراس ،بام سبز ، آبنما ، آلاچیق ، برکه و چشمه و… شرکت سورن بام تولید کننده پنلهای دیوار سبز و انواع فلاور باکس ، سنگ های رودخانه ای نیز می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت