آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

social
شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق, پرگولار -> طراحی و و اجرای انواع آلاچیق

طراحی و و اجرای انواع آلاچیق

طراحی و و اجرای انواع آلاچیق:

طراحی و و اجرای انواع آلاچیق

آلاچیق فضایی است نیمه باز که عموما عملکردی استراحتی ، تفریحی در فضای باز دارداز آنجایی که آلاچیق در فضاهای لنداسکیپ و محوطه نیازمند فضایی برای استراحت ، گفتگو و سکون داریم عموما از یک سقف استفاده میکنیم تا در عین حفظ دید به محوطه ، سایه ای ایجاد شود و فضایی برای سکون .عموما آلاچیق ها یا برای فضای باز ، روف گاردن ، حیاط ، باغچه و… به طور اختصاصی طراحی میشوند و یا از آلاچیق های پیش ساخته استفاده میشود .

متریال قابل استفاده در ساخت آلاچیق :

آلاچیق پیش از هر چیز نیاز به یک سازه دارد ،  که عموما این سازه از فلز و یا چوب است ، از آنجایی که آلاچیق در فضای باز استفاده میشود باید به یاد داشت که در صورت استفاده از فلز از رنگهای اپوکسی و یا رنگهای پوشش دریایی برای کاور کردن استفاده شود و در صورتی که از چوب استفاده میکنیم حتما چوب ترمو باشد.

انواع الاچیق ها:

۱- آلاچیق های فلزی

۲- آلاچیق های چوبی

۳- آلاچیق های ترکیبی

 

آلاچیق فلزی:آلاچيق فلزی به نسبت آلاچيق های ديگر دارای ماندگاری و طول عمر بالاتری است.و همچنین قابلیت استفاده و اجرا را در تمامی مناطق و در انواع شرایط آب و هوایی را دارد و اجرای این آلاچیق زمان کمتری به نسبت دیگر آلاچیق ها میگیرد و همچنین در این نوع آلاچیق با تنوع رنگ بالایی مواجه هستیم و کاملا مقاوم مقابل طوفان و تند باد و زلزله و شرایط جوی است.

آلاچیق چوبی :

آلاچیق چوبی از لحاظ ساختار و فوندانسیون مشابه آلاچیق سفالی هست و همچنین از اسکلت همراه با سازه چوب ترمو یا روی و کف آن باچوب پلاست  یا چوب ترمووود است و سقف اصلی آلاچیق  سفالی سقف کاذب  که دارد توسط نمای لمبه چوبی پوشش داده میشود.

این آلاچیق ها عمدتا درقسمت های پشت بام منازل و حیاط خلوت یا اصلی ساخته و اجرا میشوند.

محل های مورد استفاده

حیاط و فضای باز (بهترین محل از نظر نور و زیبایی انتخاب شود )

کنار استخر

روف گاردن

تراس و …

شرکت سورن بام توسط تیم طراحی متخصص و کارشناسان مجرب خود در طراحی و اجرای روف گاردن ، محوطه سازی ، باغ ، ویلا، حیاط ، تراس ، آلاچیق ، آبنما و… فعالیت دارد و همچنین در تولید انواع پنل های دیوار سبز و انواع فلاور باکس ها و سنگ های رود خانه ای فعالیت می کند .

 

 

 

 


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت