آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> طراحی و نگهداری دیوار سبز

طراحی و نگهداری دیوار سبز

دیوار های سبز به دیوارهای زندگی و باغ عمودی نیز نامیده می شوند، همچنین به دیوارهای سبز دیوارهای زیستی نیز گفته می شود.

دیوارهای سبز از مجموعه  گیاهان طبیعی  تشکیل شده و در ابعاد و اشکال مختلف طراحی و اجراء می شود و طبیعت را به فضای داخلی و خارجی به ارمغان می آورد ، باغ های عمودی تقلیدی از از شرایط رشد گیاهان در طبیعت است .در ساختمان های  قدیمی گیاهانی که در محوطه ، باغچه ها کاشته می شدند ، گیاهان بالا رونده ای را که در محوطه رشد می کردند به  سمت دیوار هدایت می کردند و گیاهان بر روی دیوار رشد می کرد و موجب سرسبز شدن دیوار می شدند. این روش بسیار ساده به نظر می رسد ولی با گذشت زمان دچار مشکلاتی از جمله رشد جانوران موذی بین درخت و دیوار و ترک خوردن نما و آسیب رسیدن به مصالح نما می شود. دیوار های سبز امروزی که توسط متخصصان طراحی و کارشناسان شرکت سورن بام طراحی و اجرا می شود قابل اجراء در هر فضایی است زیرا ابتدا دیوار انتخاب شده را عایق بندی کرده سپس توسط پنل به دیوار پرچ شده و فلاورباکس هایی که با پوشش گیاهی مناسب برای اجرای دیوار سبز بوده بر روی پنل ها جایگذاری میکنند و در آخر نصب سیستم آبیاری قطره ای انجام می شود .

فضای مناسب استفاده از دیوار سبز :

دیوار های سبز در فضای بیرونی و داخلی کاربرد دارد ، دیوارهای سبز جداکننده چندین فضا از هم می باشند و زیبایی فضا را چندین برابر می کند کاربرد دیوارهای سبز در اماکن اداری ، تفریحی ،تجاری ، روف گاردن ، رستوران ها و کافی شاپ ، تراس ،آلاچیق ، محوطه سازی ، کنار استخر ها و… .

شرکت سورن بام توسط تیم متخصص در طراحی و کارشناسان مجرب در زمینه معماری سبز و طراحی انواع دیوارهای سبز فعالیت دارد .

شرکت سورن بام در زمینه محوطه سازی، محوطه سازی باغ ، ویلا ، حیاط ، باغچه ، بام سبز ، دیوار سبز، طراحی و ساخت انواع آبنما ها ، فلاور باکس ها و…. نیز فعالیت می کند . همچنین تولید کننده  انواع فلاور باکس ها و پنل های دیوار سبز ، سنگ های رودخانه ای نیز می باشد .

مزایای دیوار سبز :

  • استفاده از گیاهان حجیم و زیبا .
  • کاهش سرو صدا ( عایق صوتی )
  • میزان نویز را کاهش می دهد .
  • کاهش استرس .
  • زیبایی فضا .
  • گرما و سرمای ساختمان را کاهش می دهد .
0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت