آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> فلاور باکس, فلاور باکس بتنی, فلاورباکس -> طراحی وساخت فلاور باکس

طراحی وساخت فلاور باکس

فلاور باکس و پلانتر باکس یا به زبان راحت تر گلدان ها عناصر کاربردی برای استفاده از گیاهان در همه فضا ها هستند ، امروزه گلدان ها به همان صورت قدیمی و تکراری مورد استفاده قرار نمی گیرند مگر در صورت نیاز و علاقه ، زیرا فلاور باکس های امروزی بسیار مدرن تر و مناسب تر اند و در انواع بسیاری زیادی وجود دارند که بسته به سلیقه هر فرد انتخاب می شوند ، علاوه بر استفاده معمول از فلاور باکس ها ، به شکلی خاص برای دیوار های سبز مدولار مورد استفاده قرار می گیرند .

شرکت سورن بام در زمینه ساخت و  تولید فلاور باکس های دیوار سبز به طور تخصصی فعالیت داشته و ارائه دهنده دیوار سبز های فلاور باکسی یا مدولار از صفر تا صد می باشد ، همچنین ساخت انواع

فلاورباکس های چوبی ، فلزی ، پلاستیکی ، بتنی ، سنگی و . . . را طبق سلیقه شما اجرا می کند .

مکان های مورد استفاده فلاور باکس :

فلاور باکس ها هم در فضای داخلی و هم در فضای خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و از این جمله فضا ها :

بام سبز ( روف گاردن ) ، تراس سبز ، محوطه های عمومی شهری مانند پارک ها ، کنار بزرگراه ها ، در شهرک سازی ها ، در رستوران ها و فودکورت و کافی شاپ ها ، محوطه های خصوصی مانند محوطه ویلا ، باغ ، حیاط ، بالکن ، برای اجرای دیوار سبز و هر فضایی که نیاز به داشتن گیاهان باشد برای کاشت گیاهان در بام سبز به راحتی می توان آن ها را بر روی خود بام کاشت اما برای سبک سازی سقف و استفاده مطمئن تر ،بهتر است گیاه یا درخت را در پلانتر باکس ها کاشت و بر روی کف بام قرار داد .

گیاهان فلاور باکس :

در فلاور باکس ها می توان انواع گیاهان بلند یا کوتاه ، درختان ، گل ها ، درختچه ها و حتی سبزیجات را کاشت و برای درختان بزرگ نیاز به فلاور باکس بزرگتر می باشد .

جنس فلاور باکس ها :

فلاور باکس ها دارای جنس ها و متریال های مختلف اند از جمله :

چوبی ( فلاور باکس های چوبی بسیار زیبا و در عین حال محبوب اند اما باید توجه شود در آن ها ضد رطوبت استفاده شود ) ، فلزی ( بسیار با دوام اند ) ، فایبر گلاس ( سبک و با دوام ) ، آجری ، سنگی ، بتنی ،  پی وی سی ، سفالی و ….

 

انواع فلاور باکس ها :

فلاور باکس ها در انواع مختلف ساخته می شوند مانند فلاور باکس متری که در طول مورد نظر طراحی و اجرا می شود ، فلاور باکس دیواری که بر روی دیوار نصب می شود و به اشکال متفاوتی طراحی و اجرا می شود ، فلاور باکس آویزی که بر روی نرده بالکن و تراس قرار می گیرد ، فلاور باکس تزیینی این فلاور باکس ها علاوه بر این که محل نگهداری گل و گیاه اند به تنهایی مانند مجسمه ای زیبا و تزیینی اند ، فلاور باکس چرخ دار این فلاور باکس ها به راحتی جا به جا می شوند ، فلاور باکس دیوار سبز که برای اجرای دیوار سبز گیاهان درون آن قرار گرفته و شرکت سورن بام تولید کننده این نوع فلاور باکس ها می باشد .

فلاور باکس ها در دو نوع پیش ساخته و غیر پیش ساخته وجود دارند که نوع اول دارای ابعاد و اشکال مشخص شده است و نوع دوم فلاور باکس های طراحی شده اند که می توان طبق سلیقه شما و متناسب با فضای مورد استفاده طراحی و ساخته شود و محیطی جدید و خاص را به ارمغان بیاورد .

نوع دیگری از فلاور باکس ها که برای خانه مناسب هستند تراریوم ها اند که گلدان های شیشه ای کوچکی هستند که برای نگهداری گیاهان کوچک آپارتمانی مناسب اند .

مزایای استفاده از فلاور باکس :

فضای مناسبی برای رشد گل و گیاه فراهم می کند ، فضای زیبایی در خانه و محیط ایجاد می کند ، رسیدگی و هزینه کمتری نسبت به فضا های سبز همیشگی نیاز دارد ، قابلیت جابه جایی و حمل دارند .


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت