آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

طراحی محوطه فضای سبز

با توجه به اینکه فضای سبز در شهر ها کم شده و آلودگی هوا زیاد ,   طراحی محوطه فضای سبز  راهی مناسب برای از بین بردن آلودگی یا به حداقل رساندن آن شده است.

یکی از بهترین راههایی که می توان آلودگی را کم کرد وتولید اکسیژن نمود، ساختنن فضای سبز در اطراف و فضای پشت بام و باغچه  می باشد. به کار گیری فضای سبز در ساختمان محل سکونت باعث می شود که فضایی زیبا در ساختمان ایجاد شود و باتوجه به متنوع بودن زیاد گیاهان و به کار گیری آنها در ساختمان و فضا های باز, از فضایی زیبا و دلنشنن لذت برد فقط باید در نظر گرفته شود به دلیل  اینکه تنوع گیاهان زیاد می باشد و هرکدام با توجه به نوع اقلیم درجه حرارت و شرایط محیطی که در آن هستیم  متفاوت می باشد شرایط نگهداری آنها برای به کار گیری در محیط ها مختلف متفاوت می باشد. در محوطه سازی با در نظر گرفتن مساحتی که در آن قرار است محوطه سازی انجام شود می توان آلاچیق, آبنما, استخر گلهای زینتی, درختکاری, و … استفاده کرد که این کار  با مشورت مهندس فنی و ارایه طرح پیشنهادی انجام می شود .

انتخاب کار درمحوطه سازی :

در محوطه سازی زیر سازی نقش مهمی در رشد گیاهان دارد با توجه به این موضوع باید بررسی ویژه ای  نسبت به  انتخاب خاک, خاکریزی و جمع آوری آن داشت تا بتوان زیر ساخت خوبی برای پرورش گیاهان و سهولت در نگهداری آنها  آماده کرد.

کف سازی:

یکی از سخت ترین بخش های محوطه سازی کف سازی می باشد زیرا از اثر گذارترین بخش ها در محوطه  می باشد . کف سازی تاثیر ویژه در زیبا سازی ,تقسیم فضا, القای حسی دارد .به همین منظور باید از مصالح مناسب برای زیبا سازی و امنیت و استحکام استفاده کرد.

المان ها محوطه سازی :

  • آلاچیق/چوبی / فلزی / شیشه ای /
  • آبنما/سخره ای /سنگی / فواره ای/ پرده ای
  • برکه و چشمه های مصنوعی
  • دیوار سبز
  • فلاور باکس / چوبی فلزی / بتونی /
  • پرگولا
5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت