آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق -> طراحی آلاچیق ، آلاچیق چوبی

طراحی آلاچیق ، آلاچیق چوبی

آلاچیق ها سایبان هایی هستند که در میان محوطه  باغ ، ویلا ، حیاط و پارکها و… طراحی و ساخته می شوند ، که طراحی آنها بستگی به فضا دارند . آلاچیق ها در واقع به معنی داشتن مکان و سرپناه سرپوشیده در یک فضای باز و سر سبز که محل مناسبی برای استراحت و آرامش است و ارتباط با طبیعت و استفاده از مکان های طبیعی را برای افراد ایجاد می کند . برای طراحی آلاچیق بهتر است از مصالحی که با طبیعت هماهنگی دارند استفاده شود و حس نزدیکی با طبیعت را برای ما ایجاد کند ،البته بستگی به ذوق و سلیقه افراد نسبت به پیرامون خود دارد ، بعضی از افراد آلاچیق به سبک های قدیمی و سنتی با متریال چوبی را می پسندند بعضی دیگر از آلاچیق های مدرن و متریال فلزی می پسندند .

انواع آلاچیق ها :

  • آلاچیق چوبی :

آلاچیق چوبی جزء قدیمی ترین آلاچیق ها محسوب می شوند واز چوب درختان سرو و کاج به دلیل سبکی ، بافت  و مقاوم بودن در برابر نفوذ آب  استفاده می شدند ، البته امروزه از چوب ترمو که مقاومت بیشتری در برابر رطوبت ، پوسیدگی و حشرات در طولانی مدت دارند استفاده می شود .

  • آلاچیق فلزی :

آلاچیق فلزی نسبت به آلاچیق های چوبی مقاومت بیشتری دارند و هزینه آن  کمتر از آلاچیق های  چوبی  است .

آلاچیق فلزی به علت هزینه کم بیشتر در فضاهای عمومی کاربرد دارند و متریال آلاچیق فلزی عبارتند از : لوله های فولادی ، بست و قلاب و تجهیزات جوشکاری .

  • آلاچیق حصیری :

آلاچیق حصیری یکی از پر طرفدار ترین آلاچیق در مناطق شمالی و جنوبی محسوب می شوند ، به دلیل خنک یودن و ماندگاری بالا  در برابر رطوبت و جلوگیری از تابش و خنک نگه داشتن فضای آلاچیق .

ابعاد آلاچیق :

۱-ابعاد آلاچیق بستگی به فضای در نظر گرفته شده دارد .به طور مثال در یک فضای کوچک از آلاچیق بزرگ نمی توان استفاده کرد همچنین از آلاچیق های کوچک در فضای بزرگ نمی توان استفاده کرد ،زیرا از زیبایی فضا کاسته می شود .

۲- مکانی که آلاچیق در آن ساخته می شود بستگی به تعداد افرادی که به طور معمول از آن استفاده می کنند در نظر گرفته می شود .

مراحل ساخت یک آلاچیق :

  • انتخاب فضای مناسب با در نظر گرفتن درب ورودی آلاچیق و دید مناسب فضای اطراف .
  • انتخاب طرح و ابعاد آلاچیق نسبت به فضای در نظر گرفته شده .
  • انتخاب نوع آلاچیق از نظر متریا ل .
  • رنگ مناسب و هماهنگ بودتن با فضا .

شرکت سورن بام توسط کارشناسان با تجربه اقدام به جمع آوری اطلاعات  از محل پروژه ، موقعیت اقلیمی ، تست خاک ومحاسبه و برآورد هزینه ساخت آلاچیق می پردازند و سپس اطلاعات مورد نیاز را در اختیارطراحان مجرب قرار داده و بعد از اتمام طراحی و تایید کارفرما به مرحله اجراء می پردازند .شرکت سورن بام در زمینه معماری سبز فعالیت ها ی بی نظیری داشته .

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و ساخت محوطه ، روف گاردن ، دیوار سبز ، آبنما ، فلاورباکس و… فعالیت می کند همچنین در تولید پنل های دیوار سبز ،انواع فلاور باکس ها و سنگ های رودخانه ای فعالیت می کند .


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت