آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> roofgarden, اجرای بام سبز, بام سبز -> سقف سبز ، بام سبز

سقف سبز ، بام سبز

سقف سبز، بام سبز با توجه به معماری مدرن که امروزه در بسیاری از شهر ها رونق یافته بر روی بام ها فضای سبز در نظر گرفته شده و  ایجاد فضای سبز بر روی بام ها امکان پذیر شده تا از فضای بام که کاربرد چندانی ندارند فضایی برای ساکنین ساختمان فراهم کنند. لازم به ذکر است که طراحی بام ها بنا بر کاربریشان متفاوت می باشد.

 نحوه طراحی و اجراء بام سبز :

برای داشتن بام سبزی زیبا در مرحله اول نیاز به یک طراحی مناسب داریم که در مرحله اول  کارشناسان  شرکت سورن بام از محل بازدید کرده و سازه بام را مورد بررسی قرارداده بعد از مرحله بازدید و تائید کارشناسان از محل طراحان با درخواست هایی که کارفرما داشته طراحان متخصص در طراحی شروع به طراحی کرده و طرح در اختیار کارفرما قرار داده می شود. پس از تائید کارفرما طرح به مرحله اجراء می رسد.

مراحل ساخت سقف سبز، بام سبز :

در ابتدا مرحله کف سازی بام بسیار حائز اهمیت می باشد. لایه های کف سازی که شامل عایق رطوبتی است انجام می شود پس از اطمینان از هر گونه نشتی و نفوذ آب به سقف، مراحل بعدی که شامل عایق پرایمری، تامین لایه های فیلتراسیون جهت نفوذ خاک داخل زهکش با خاصیت ضد ریشه و ضد اسید و جلوگیری از ورود خاک به سیستم  انجام میشود، سپس  اجرای لایه های درناژ (زهکش)، لایه های رطوبتی با خاصیت ضد ریشه، دریچه بازدید به تعداد خروجی، و در نهایت تهیه و تامین خاک مخصوص بام سبز متشکل از خاک ،پوکه و مواد ارگانیک می باشد انجام می شود در این مرحله کف سازی اولیه بام انجام شده و به مرحله دوم از کف سازی که پوشش کف می باشد می پردازیم.

در کف سازی نهایی قبل از انجام کف سازی جایگذاری المان ها صورت می گیرد و در آخر کف سازی نهایی که می تواند از متریال هایی مانند: چوب ترمو، قلوه سنگ، سنگ، موزائیک، چمن مصنوعی و یا طبیعی، واش بتن و …. انجام می شود.

  1. آبنما
  2. آلاچیق
  3. پرگولا
  4. دیوار سبز
  5. فلاور باکس
  6. مبلمان فضای باز و …
5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت