آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> roofgarden, بام سبز -> روف گاردن و نحوه اجرای آن

روف گاردن و نحوه اجرای آن

روف گاردن و نحوه اجرای آن ، روف گاردن یا همان بام سبز زمانی استفاده میشود که امکان ایجاد فضای سبز کافی برای ما در محیط ساختمان وجود نداشته باشد. همچنین برای زیبایی و پذیرایی از مهمان ها ، برای تصفیه هوا ی آلوده ، برای جلو گیری کردن از جذب رطوبت به بام و جلوگیری از نور مستقیم خورشید به بام،افزایش ارزش ملک وافزایش طول عمر بام نیز از بام سبز استفاده میشود .

نحوه طراحی روف گاردن :

بام سبز با در نظر گرفتن اقلیم منطقه، میزان بار وارد شده به ساختمان و سلیقه ی کارفرما و کاربری ساختمان طراحی میشود.

مثلا اگر ساختمان مسکونی باشد میتوانیم روی بام را طوری طراحی کنیم که بام فضایی برای تفریح و زیبا سازی باشد و اگرساختمان اداری یا تجاری باشد ، میتوانیم بام را طوری طراحی کنیم تا فضایی برای استراحت کارکنان یا برگزاری جلسات باشد.

در ساده ترین حالت فقط از چند فلاور باکس یا گلدان و در حالت های دیگر از المان های دیگر نیز استفاده میشود. مانند: آبنما،آلاچیق، پرگولا ، دیوار سبز ، مبلمان فضای باز ، چتر فضای باز ، فلاور باکس ،نورپردازی و…

روف گاردن و نحوه اجرای آن :

برای اجرای کف سازی بام سبز ابتدا لایه ی عایق که باعث عدم نفوذ آب به بام شده اجرا میشود بعد از لایه ی محافظ  که باعث عدم نفوذ ریشه ی گیاه به بام میشود و بعد از آن لایه ی زهکشی است و بعد از آن لایه ی فیلتراسیون که باعث میشود گرد و خاک های اضافه از گیاهان وارد لایه های زیرین نشود و سپس عملیات کشت گیاهان را انجام میدهیم .برای اجرای بام سبز به طور کلی اول نقشه برداری و بررسی شرایط ساختمان از جمله سنجیدن میزان مقاوت و استحکام آن بررسی میشود و بعد بنا بر خواسته ی کارفرما طراحی آن شروع میشود . بعد از طراحی فاز اجرایی مثل برق کشی ، لوله کشی ،زهکشی و … انجام میشود .

انواع روش های اجرای بام سبز :

  • سیستم گسترده
  • سیستم متمرکز
  • سیستم مدولار
  • سیستم ترکیبی

 

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت