آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> روف گاردن ، پشت بام، بام سبز

روف گاردن ، پشت بام، بام سبز

تکنولوژی مدرنی که توسط شرکت سورن بام طراحی شده ، جابه جایی خاک صورت نمی گیرد زیرا سیستم اجرائی طوری طراحی شده که هوا در فضا جابه جا شده و نیازی به بیل زدن خاک نیست ، استفاده از چنین تکنولوژی در هر شرایط اقلیمی قابل اجراء می باشد .

روف گاردن مجموعه ای ازعملیات محوطه سازی و فضای سبزگفته میشود ،که در سطح بامی که معمولا بلا استفاده می باشد صورت می گیرد و فضایی مناسبی برای استراحت ساکنین و گذراندن وقت می باشد .

ابتدا کارشناسان از پروژه بازدید کرده و اطلاعات اولیه از جمله محاسبات سازه و المان هایی که کارفرما درخواست داده را در اختیار طراحان قرار داده و طراحان شروع به طراحی کرده ، پس از تائید کارفرما به مرحله اجرا پروژه می پردازیم .

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و ساخت روف گاردن فعالیت های بیشماری داشته و در زمینه معماری پایدار نیز فعالیت دارد از جمله فعالیت های شرکت عبارت است از : طراحی و اجرای محوطه سازی فضای سبز، باغ ، ویلا ، حیاط ، ساخت انواع فلاور باکس ها ، آبنما ، آلاچیق ، دیوار سبز و… . تولید کننده پنل های دیوار سبز ، فلاور باکس های دیوار سبز و انواع فلاور باکس ها نیز می باشد .

مراحل ساخت روف گاردن :

۱- عایق رطوبتی که شامل : لایه های ژئوتکستایل با خاصیت ضد ریشه جهت محافظت ایزولاسیون ، لایه های رطوبتی با خاصیت ضد ریشه ، اجرای لایه های درناژ (زهکش ) ، لایه های فیلتراسیون جهت نفوذ خاک .
۲- خاک : پس از قرار گرفتن عایق رطوبتی این ساختار یک لایه خاک به ضخامت ۸ تا۱۰ سانتی-متر ریخته می¬شود. خاک مزبور ترکیبی از خاک¬های مختلف می¬باشد که علاوه بر سبک بودن دارای مواد مغذی لازم و کافی برای گیاهان نیز می¬باشد.بام
۳- کف سازی بام : کف سازی شامل موزائیک ، چمن طبیعی و مصنوعی ، چوب ، قلوه سنگ صورت می گیرد .
۴- گیاهان: در انتها گیاهان مقاوم که در هر شرایط اقلیمی قابلیت رشد دارند و تابش مستقیم خورشید .
۵- جایگذاری المان هایی نظیر : آلاچیق ، پرگولا ، آبنما ، فلاور باکس ، مبلمان فضای باز ، دیوار سبز و… .

مزایای روف گاردن :

موجب کاهش استرس با ایجاد فضایی زیبا ومطلوب می شود ، باعث دید و چشم اندازی زیبا در فضای شهری میشود .موجب کاهش دمای هوای شهری ، کاهش مصرف انرژی و حفاظت از انرژی می شود .

 

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت