آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> roofgarden, بام سبز, بام سبز |فضای سبز |محوطه سازی -> روف گاردن ، شرکت سورن بام

روف گاردن ، شرکت سورن بام

بام سبز یا همان روف گاردن باغی بر روی سقف تخت یک ساختمان است و یا به عبارتی دیگر بام ساختمانی است که تمام یا قسمتی از آن با گیاهانی که بر روی یک لایه ضد آب کاشته شده باشند،پوشانده شده است.اگرآپارتمان و یا خانه ی شما فاقد باغ جهت تزیین کردن گل و یا گیاه مورد علاقه تان می باشد باغ های رو باز می توانند به شما امکان تزیین درختان و گیاهان زینتی، گل ها و حتی گیاهان خوراکی را دهند. اگرتاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چطور بدون دارا بودن باغ در خانه و یا آپارتمان خود قادر به داشتن درخت و یا گیاه مورد علاقه ی خود هستید ما به شما توصیه می کنیم که هر چه زودتر با طراحان متخصص و با تجربه ی شرکت سورن بام که دارای سابقه ی طولانی و درخشان در این زمینه می باشند تماس حاصل فرمایید.

 

مزایای اجرای بام سبزچیست؟

*بهبود یافتن کیفیت هوا:

بام سبزکمک شایانی به کاهش گرد وغبار،دود و گاز های گلخانه ای حتی فیلتر کردن ذرات آلاینده هوا می کند. شاید به نظر برسد که یک سقف سبز، چندان اثر مهمی نداشته باشد اما تعداد زیادی سقف در یک شهر می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

*استفاده ی موثر از آب باران:

آب باران انرژی آزادی است که از طبیعت دریافت می کنیم.گیاهان روی سقفهای سبز،بلافاصله از آب باران استفاده می کنند و گاهی اوقات این آبها ذخیره سازی نیز می گردد تا در صورت نیاز بتوان در زمانهای مختلف جهت آبیاری از آنها استفاده کرد.

*پدید آوری کشاورزی شهری:

یکی از ابتکارات تاثیر گذارو سازگار با محیط زیست استفاده از این نوع بام ها بعنوان مزارع تولید مواد غذایی مینیاتوری است.پدید آوردن کشاورزی شهری در بام سبز علاوه بر نقش آفرینی غذایی نقش بسیار موثری بر روحیات شخص استفاده کننده از محصول غذایی دارد.

*داشتن حیات وحش خانگی:

بام سبز علاوه بر اینکه محل رشد مناسب برای انواع بوته ها،گیاهان و باغ ها بی جان است برای پرندگان نیزمی تواند یک زیستگاه کامل یا یک محل توقف برای مهاجرت آنها باشد.

*کاهش سر و صدای ناشی از محیط:خاک و گیاهان موجود در این بام ها علاوه بر عایق بندی در برابر درجه ی حرارت موجب جذب،انعکاس یا انحراف امواج صوتی و همچنین کاهش سر و صدا و نویزفرکانس پایین نیز می شود.

*کاهش اتلاف انرژی و حرارت:

بام های سبز محافظان خوبی در برابر اشعه ی نور خورشید نیز می باشند،هم چنین در خنک سازی و کاهش انتقال حرارت نقش موثری را دارا می باشند این تبادل حرارت در زمستان از داخل به خارج و در تابستان از خارج به داخل صورت می پذیرد.

 

معایب بام سبز(روف گاردن)چیست؟

اگر خانه ی شما دارای فضای چندان نیست اجرای روف گاردن میسر نیست میزان استحکام ساختمان شما در این امر نیز تاثیر بسیاری  را دارا می باشد در صورت در نظر نگرفتن این موضوع امکان نشست ساختمان وجود د ارد.هم چنین امکان کاشتن تمام پوشش های گیاهی بر روی روف گاردن ممکن نیست شما باید متناسب با شرایط آب و هوای شهر محل سکونت خود اقدام به انتخاب پوشش گیاهی خود کنید.از دیگر معایب بام سبز به سنگینن شدن و نفوظ ریشه گیاهان در سقف روف گاردن اشاره کرد.

موارد های مهم دیگری که در طراحی بام سبز بسیار حائز اهمیت می باشد استفاده از خاک مناسب خاک(در بامسبز و یا بام باغ باید ویژگی های خاصی داشته باشد، خاک بام باغ باید وزن کمتری داشته باشد، آب را بهتر جذب کند و همین طور دارای مواد غذایی مورد نیاز گیاهان باشد، چراکه تعویض خاک در روف گاردن به آسانی باغچه های معمولی و روی زمین نیست)اجرای زهکشی  و در نظر گرفتن میزان بار وارد شده بر ساختمان می باشد.

 با توجه به موارد فوق اجرای بام سبز(روف گاردن)نیاز به مشورت تخصصی پیش از هر گونه تصمیم گیری دارد بنابراین پیش از اقدام به اجرای این پروژه با متخصیص ما (سورن بام) که همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد مشورت نمایید.

شرکت سورن بام با تیم متخصص در طراحی و کارشناسان مجرب توانسته در زمینه معماری سبز و  پایدارفعالیت کند ، نمونه کارهایی که شرکت سورن بام فعالیت می کند عبارتست از : محوطه سازی ، طراحی محوطه بام ، طراحی و ساخت انواع آبنماها ، آلاچیق ، دیوار سبز ، طراحی محوطه باغ، حیاط ، تراس و…. طراحی و ساخت انواع فلاور باکس ها ، تراس سبز و… علاوه بر طراحی و اجرا در زمینه تولید انواع فلاورباکس و پنل های دیوار سبز هم فعالیت می کند .

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت