آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> دیوار سبز طبیعی چیست؟

دیوار سبز طبیعی چیست؟

دیوار سبز طبیعی چیست؟

دیوار سبز طبیعی چیست؟ دیوارهای سبزهای طبیعی پوششی از گیاهان هستند ، که به صورت عمودی روی قسمت های مختلف سازه ها رشد می کنند . دیوار های سبز می توانند به صورت ایستاده و یا به دیوار متصل شوند . اجرای دیوار سبز می توانند به بهبود محیط شهری و عملکرد ساختمان ها کمک کنند .

نحوه ساخت دیوار سبز طبیعی چیست؟

 • انتخاب مناسب ترین فضا برای اجرای دیوار سبز
 • نوع اجرای دیوار سبز مناسب با محیط باشد .
 • نورپردازی بر روی گیاهان زیبایی آن را دو چندان می کند .
 • انتخاب گل و گیاهان مناسب و رشد صحیح آنها بر روی دیوار سبز .
 • سیستم های آبیاری اتوماتیک و یا دستی می باشد.
 • مراقبت و نگهداری از دیوار سبز برای رشد بهتر گیاهان .

دیوار سبز طبیعی چگونه کار می کنند؟

دیوار سبز طبیعی چیست؟ دیوارهای سبز تقریباً به همان روشی ساخته می شوند که دیوارهای واقعی ساخته شده اند ، ساختار دیوار سبز ها اسکلتی شکل می باشد که گل و گیاهان روی آن قرار می گیرند و دیوار سبز را  تشکیل می دهند  ، در برخی از دیوارهای سبز لوله های مخفی تعبیه می شود که به صورت اتوماتیک آبیاری انجام می شود و در برخی از آنها آبیاری به صورت دستی توسط اشخاص صورت می گیرد .

گیاهان به طور طبیعی دی اکسید کربن و سایر آلاینده ها را دریافت می کنند و سپس اکسیژن تازه و تمیز را دفع می کنند ، دیوارهای سبز همچنین به کاهش صدا کمک می کنند ، این به این مفهوم است که افراد در هنگام دسترسی به طبیعت در داخل محل کار خود بهتر کار می کنند و احساس بهتری دارند .

دیوار سبز طبیعی در روف گاردن به چه صورت اجرا می شود :

 • در روف گاردن برای بهتر جلوه دادن جان پناه و ستون ها  می توانیم با اجرای دیوار سبز روی آنها نمای زیبایی را به روف گاردن خود بدهیم . و همچنین استفاده از گل و گیاهان بالا رونده در دیوار های بلند ، زیبایی روف گاردن را افزایش می دهد . می توانیم از گیاهان همانند پیچک و یاس برای ستون های آلاچیق و پرگولا نیز استفاده کنیم .

دیوار سبز طبیعی در محوطه سازی به چه صورت می باشد :

 • برای محوطه های بیرونی باغ و ویلا ها ، می توان قسمت هایی از فضا را با اجرای دیوار های سبز زیبا کرد و فضای سبزی را ایجاد کنیم .

دیوار سبز طبیعی چه زمانی اختراع شد؟

دیوارهای سبز برای اولین بار توسط استنلی هارت وایت در سال ۱۹۳۸ ثبت و اختراع شد ، وی پس از ایجاد یکی از مشهورترین دیوارهای سبز در پاریس ، پدرخوانده “دیوار گیاهان” شد و انقلابی در معماری پایدار ایجاد کرد .

گیاهان امروزه به عنوان نمای سبز شناخته می شوند و این اتفاق از زمان رویش گیاهان به صورت طبیعی بر روی دیوار های ساختمان   ایجاد شد ، که بر روی سنگ نمای ساختمان نیز  گیاهان رشد کردند و نمایان شدند  ، گیاهان مورد استفاده در دیوار سبزها  مانند: پیچک  ، رونده ها ، یاس و… برای دیوار سبزها می توان استفاده کرد ، دیوار سبزها طبیعت را به محیط های شهری باز می گردانند و با گسترش فضای سبز ، آلودگی زیست محیطی کاهش می یابد .

زندگی در کنار دیوار سبز طبیعی چه فوایدی دارد؟

با کمبود فضای سبز در شهرها ، دیوارهای سبز در محیط زندگی ، می توانند فضاهای شهری را به فضای طبیعی و زیبا تبدیل کنند ، آنها همچنین می توانند کیفیت هوا را بهبود بخشیده و مزایای سلامتی را فراهم کنند .

چه زمانی از دیوار سبز طبیعی در فضای داخلی استفاده می شود؟

از دیوارهای سبز در داخل خانه برای شرکت ها و املاک ، رستوران ها ، کافی شاپ ها ، اداره ها ، مجتمع های خرید و … استفاده می شوند ، که می خواهند یک فضای تزیینی منحصر به فرد ایجاد کنند ، دیوار سبز یک گزینه عالی برای هر مشاغلی است که می خواهند از مزایای گیاهان بهره مند شود و همچنین دیوارهای سبز به لابی ها ، اتاق جلسات ، راهروها و قسمتهای پذیرایی رنگ و عنصر طراحی منحصر به فردی می بخشند . دیوارهای سبز از لحاظ بصری برای مخاطبین احساس آرامش و نشاط را ارائه می دهند ، یک دیوار سبز می تواند به بهبود خلاقیت  کمک کند .

 

دیوار سبز طبیعی چگونه به محیط زیست کمک می کنند؟

دیوارهای سبز ، به همان شیوه هایی که گیاهان به محیط زیست کمک می کنند ، برای پاکسازی هوا مناسب می باشند . گیاهان دیوار سبز به کاهش آلودگی صوتی نیز کمک می کنند ، زیرا دارای قابلیت کاهش صدا هستند . گیاهان در دیوار سبزها  مقدار مونوکسیدکربن موجود در هوا را کاهش می دهند و با تنفس در آنها آلاینده ها را فیلتر کرده و سپس اکسیژن تمیز و تازه را منتقل می کنند .

 • انواع دیوار سبز طبیعی :

دیوار سبز مدولار : این دیوار ها به صورت پیش ساخته می باشد ، که با در کنار هم قرارگرفتن آنها می توان پوشش گیاهی زیبایی را برای محیط داشته باشیم . این دیوارها دارای سازه سبک می باشند که گیاهان روی آن رشد می کنند ، سازه دیوار سبز مدولار به صورت جدا و با فاصله از ساختمان می باشد .  سیستم پوشش دهی بالایی دارد و امکان اجرای آن در طرح های مختلف ، منحنی ، مربع ، مستطیل و… می باشد و از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند

 • دیوار سبز طبیعی سیمی :

این نوع دیوار به دیوار یا سازه ساختمان متصل می شود ، سازه بسیار سبکی دارد و شبیه به تور هستند که از انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند ، گیاهان بر روی آن رشد آهسته دارند و به نگهداری مداوم احتیاج دارند .

 • دیوار سبز طبیعی کابلی :

دیوار سبز کابلی برای گیاهانی استفاده می شود که رشد بسیار بالایی دارند و پر شاخ و برگ هستند ، این دیوارها می توانند در قسمت هایی از : پارکینگ ها ، ساختمان های اداری ، فضا های عمومی و مسکونی را پوشش دهند .

 • دیوار سبز طبیعی هیدروپونیک :

در این دیوارها کاشت بر پایه آب صورت می گیرد و گیاه نیازی به خاک ندارد و تمامی گیاهان از آب تغذیه می کنند . از ویژگی های آن : تنوع بیشتر گیاهان ، ضخامت آن کم می باشد ، می توان در طرح و نقش های مختلف آن را اجرا کرد .

چگونه دیوار سبز طبیعی بر کیفیت هوا را بهبود می بخشند؟

افزایش کارخانه های صنعتی و افزایش شهر نشینی ، باعث افزایش آلودگی هوا شده اند ، گازهای آلاینده و ذرات معلق در هوا ، هوا را سمی می کنند ، اما ما می توانیم از طبیعت برای کاهش آسیب و  خسارت ها استفاده کنیم .دیوار های سبز  فقط برای  آلاینده های بیرون نیستند که باعث نگرانی می شوند زیرا سموم زیادی در داخل بدن وجود دارد که می تواند بر سلامتی ما نیز تأثیر منفی بگذارد ، و با ایجاد فضای سبز طبیعی و دیوار سبز ها می توانیم فضای سبز را افزایش دهیم و با استشمام هوای سالم می توانیم به خارج کردن سموم اضافی از بدن کمک کنیم .

دیوار سبز طبیعی چیست؟ فواید بصری زندگی در دیوار سبز طبیعی چیست؟

برای بهتر جلوه دادن به نمای ساختمان های قدیمی و دیوار های بدون کاربرد می توانیم ، یک دیوار سبز خوش طرح و شکوفا را ایجاد کنیم ، که ظاهر ساختمان را به شدت بهبود بخشد و رنگ و بافتی زیبا را به ارمغان بیاوریم . برای بهتر دیده شدن گیاهان می توان با ایجاد دیوار سبز با گیاهان مختلف از رنگ و طرح در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده کنیم .

آیا دیوار سبز طبیعی برای ساختمان ها مناسب است؟

ساختمان ها تحت تأثیر تغییر دما که باعث انبساط و انقباض سطح دیواره ساختمان  می شوند ، که با گذشت زمان منجر به خرابی ، ترک و شکاف در دیواره ها می شود ، دیوارهای سبز در خارج از منزل ، نه تنها در برابر نوسانات دما ، بلکه با دور کردن آب از دیوارها در هنگام باران شدید  محافظت و همچنین در برابر اشعه نور خورشید ، از ساختمان محافظت می کنند .

آیا دیوار سبز طبیعی برای روحیه کارکنان مناسب است؟

نزدیک بودن به گیاهان می تواند تأثیر مثبتی در سلامت افراد داشته باشد در واقع ، مطالعات نشان داده است که حتی دیدن طبیعت در محیط کار می تواند راندمان شغلی را افزایش دهد . نصب یک سازه پیشرفته مانند دیوار سبز می تواند در کارمندان ایجاد نشاط و روحیه بالایی شود  و از انجام کار در محیط کاری لذت ببرند .

از چه نوع گیاهانی در دیوار سبز طبیعی استفاده می شود؟

از آنجا که هر دیوار سبز زنده به صورت جداگانه برای یک پروژه خاص طراحی شده است ، انتخاب نوع گیاهان آن نیز متفاوت می باشد و بر مبنای شرایط محیطی گیاهان آن انتخاب می شود . لازم به ذکر است که گیاهان داخلی کاملاً متفاوت از گیاهان  خارجی هستند و استفاده از گیاهان صحیح در هر منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد   ، باید گیاهان مناسب در برابر عوامل جوی و آب و هوایی سازگاری  داشته باشند .

آیا می توان از دیوار سبز طبیعی برای پرورش غذا استفاده کرد؟

برخی از دیوار سبزها به طور خاص برای گیاهان و سبزیجات و باغ های عمودی طراحی شده اند که می توانند  ، یک راه حل عالی برای رشد مواد غذایی در کمبود جا باشند . این دیوار سبزها را می توان در حیاط باغ و ویلا ها ، تراس ، پاسیو داشته باشیم و از آنها استفاده کنیم .

دیوار سبز طبیعی چیست؟ چگونه یک دیوار سبز طبیعی را آبیاری می کنید؟

بیشتر دیوارهای سبز با سیستم آبیاری قطره ای طراحی شده اند که استفاده از آب را به حداکثر می رساند و با استفاده از یک سیستم اتوماتیک که زمان آبیاری را چندین برابر می کند ، راه اندازی می شود تا اتلاف آب به حداقل برسد سیستم های گردش مجدد ، کارآمدترین سیستم ها هستند آنها بارها و بارها از آب استفاده می کنند و آب را از پایین به بالا پمپاژ می کنند ، تا جایی که دیگر آب باقی نماند سپس مخزن دوباره پر می شود و آبیاری صورت می گیرد .  روش دیگر ، آبیاری مستقیم یک گزینه برای فضاهایی است که جای مخزن ندارند و به صورت دستی آبیاری انجام می شود .

خدمات قابل ارائه ما در زمینه دیوار سبز شرکت سورن بام شامل طیف وسیعی از امور مرتبط می باشند که عبارتند از :

 • حمل و نصب سریع
 • طراحی و ترکیب دیوار با المان هایی همچون چوب ، سنگ ، آبنما ، قلوه سنگ و…
 • سیستم لوله کشی مورد نیاز جهت آبرسانی
 • نصب راه اندازی و آموزش سیستم آبیاری اتوماتیک
 • مشاوره ، تحویل و نصب گل های طبیعی و مصنوعی
 • نصب و راه اندازی سیستم مه پاش جهت بالا بردن رطوبت و خنکی محیط
 • نصب و راه اندازی نور های مصنوعی جهت رشد گیاه در محیط های فاقد نور طبیعی

مجموعه : دیوار سبز


مجموعه های دیگر

Leave a Reply

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت