آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> دیوار سبز -> دیوار سبز ، نمای سبز

دیوار سبز ، نمای سبز

دیوار سبز امروزه به نام های مختلفی مانند دیوار زندگی یا باغ عمودی نیز شناخته می شوند ، نمای سبز دیوار های سازه ای عمودی با پوشش گیاهی اند و تقریبا در هر فضایی با ابعاد و شکل های مختلف قابل اجرا اند .

گاهی دیوار های سبز به طور طبیعی و بدون دخالت انسان ایجاد می شوند به طوری که گیاهان رونده روی یک دیوار رشد می کنند و نمای سبزی را ایجاد می کنند ، اما معمولا توسط پنل های از پیش ساخته شده یا طراحی شده توسط انسان ها ساخته و اجرا می شوند .

شرکت سورن بام توسط کارشناسان مجرب و تیم تخصصی در طراحی ،

ساخت و اجرا فعالیت داشته و همچنین تولید کننده پنل های دیوار سبز و تولید انواع فلاور باکس ها فعالیت دارد .

شرکت سورن بام توسط طراحان خود ارائه دهنده پروژه های زیادی در زمینه های طراحی و ساخت دیوار سبز ، انواع فلاور باکس ها ، آبنما ، طراحی محوطه سازی باغ ، و محوطه سازی ویلا ، روف گاردن و … به صورت کاملا تخصصی می باشد .

دیوار های سبز ، نمای سبز دارای مزایای زیادی اند ، از جمله :

اصلی ترین و مهم ترین مزیت و دلیل اجرا زیبایی بصری این دیوار ها است که توانسته در محیط داخلی و بیرونی طبیعت را به ارمغان بیاورد .

از دیگر مزایا کاهش استرس ، بهبود کیفیت هوا ، کاهش ذرات و آلودگی ،عایق صدا ( با قرار دادن بین دو فضا ) ، عایق حرارتی ( در صورت اجرا برای دیوار های خارجی ساختمان ) ، دیوار سبز یا همان نمای سبز جدا کننده دو فضا نیز از هم می باشد ، پوشش دهنده ی فضا هایی که دید نا مطلوبی دارند ، وسیع کردن دید و قابلیت استفاده از گونه های گیاهی متفاوت در فضا های مختلف که بر حسب شرایط اقلیمی هر فضا مورد استفاده قرار می گیرد و … .

انواع دیوار سبز از لحاظ اجرا :

دیوار های سبز معمولا به دو صورت اجرا می شوند که شامل :

دیوار سبز کابلی

این روش شامل گیاهان بالا رونده ای است که بر روی شبکه ای توری ، چوبی مشبک و یا کابل کشی قرار دارند و به تدریج رشد کرده و بالا می روند و نسبت به فرم شبکه زیرین شکل می گیرند .

معمولا به دیوار و همچنین زمین متصل اند زیرا ریشه گیاه در خاک قرار دارد اما در بعضی موارد با قرار دادن گیاه در فلاور باکس و قرار دادن آن ها زیر شبکه دیوار سبز این کار انجام می شود .

دیوار سبز مدولار

برای اجرای دیوار سبز مدولار نسبت به ابعاد مورد نیاز شبکه ای فولادی روی دیوار اجرا می شود که محل قرار گرفتن فلاور باکس ها است .

در این روش می توان یکسری از طرح ها را نیز به وسیله تنوع دادن در کاشت گیاهان و استفاده از چندین گونه گیاهی ایجاد کرد .

فضا های قابل استفاده از دیوار سبز ، نمای سبز :

از دیوار های سبز در محل ها و فضا های مختلفی استفاده می شود از جمله :

بام سبز یا روف گاردن که بهترین محل اجرای این پوشش گیاهیست ، فضا های داخلی و خارجی خانه و آپارتمان ، رستوران ، کافی شاپ ، هتل ، لابی ، کافی شاپ و … ، تراس سبز ، محوطه ویلا ، باغ ، حیاط و … .

برای زیبایی بیشتر دیوار های سبز می توان ، عناصری مانند آبنما ، چوب ترمو ، گابیون را در کنار آن به کار برد مانند اجرای دیوار سبز و قرار دادن آبنمایی دیواری یا پرده ای در کنار آن که زیبایی بصری فوق العاده ای ایجاد می کند و حس خوبی را به بیننده القا می کند .

انواع کلی دیوار سبز :

دیوار سبز طبیعی

دیوار های سبز گفته شده ( کابلی و مدولار ) شامل این نوع دیوار سبز اند و تا حدودی نیاز به رسیدگی و نگهداری دارند که گاهی برای رسیدگی کمتر می توان از آبیاری قطره ای استفاده کرد که مدت زمان آبیاری و ساعت آبیاری تنظیم شده و دیگر به آبیاری دستی نیاز ندارد .

دیوار سبز مصنوعی

برای اجرای این دیوار سبز از گیاهان مصنوعی استفاده شده و با روش دیوار سبز مدولار انجام می شود ، گیاهان در فلاور باکس ها قرار گرفته و مزیت این دیوار نسبت به نوع طبیعی بدون نیاز به رسیدگی بودن آن است .

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت