آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

بام سبز ونک

مناطق شهری از لحاظ زیبایی شناسی و چشم انداز تدریجاً به علت افزایش ارزش زمین و صرفا ساخت آپارتمان و اهمیت ندادن به ایجاد فضای سبز زیبایی خود را از دست می دهند و این ساخت بی رویه در آینده معضل کمبود فضای سبز را ایجاد می کند که در آن زمان باید به فکر بر طرف کردن این مشکل باشیم البته که هم اکنون نیز تا حدودی با این معضل رو به رو هستیم پس چه بهتر از الآن به پیشگیری بپردازیم و در  ساخت و ساز ها به ایجاد فضای سبز نیز توجه کنیم .

اجرای فضای سبز :

این فضای سبز و محوطه را از روش های مختلف می توان ایجاد کرد مانند حیاط سازی ، که از قانون های شهرداری نیز می باشد ، اما فقط ایجاد یک حیاط مهم نیست بلکه محوطه سازی آن است که اهمیت دارد ، از دیگر روش های بسیار کار آمد اجرای بام سبز است که مزیت های بیشتری نسبت به محوطه سازی حیاط نیز دارد .

شرکت سورن بام مجری و طراح انواع محوطه سازی و اجرای تخصصی بام سبز ، می تواند راهنمای بسیار خوبی در این زمینه برای شما باشد .

یکی از پروژه های زیبای طراحی و اجرای بام سبز ، پروژه بام سبز مسکونی ونک می باشد .

 

بام سبز ونک :

در این پروژه فضای مناسب و راحتی طبق نیاز کارفرما توسط طراحان شرکت سورن بام طراحی شده که در آن بیشتر تمرکز بر روی فراهم کردن فضایی مناسب برای نشیمن می باشد .

در این فضا از چوب ترمو به شکل جالبی برای ایجاد حریم و نسبتا خصوصی کردن فضا استفاده شده تا از آپارتمان های اطراف دید زیادی نداشته باشد به طوری که دیواره ای چوبی در دو ضلع بام قرار گرفته شده که علاوه بر زیبایی این شخصی کردن فضا را نیز انجام داده است .

از چوب ترمو برای کفسازی قسمت نشیمن نیز استفاده شده است .

مبلمان این فضا به زیبایی انتخاب شده که توسط دو پرگولا زیبا و یک سایه بان چتری ، سایه مورد نیاز آن فراهم می شود .

برای زیبا تر و دلپذیر تر شدن فضا از آبنما ی فواره ای همراه حوضی کوچک استفاده شده که در تابستان به خنک تر شدن فضا کمک می کند .

قسمت دیگری از کف نیز توسط چمن مصنوعی پوشیده شده و در کناره های بام نیز فلاور باکس های چوبی و پلاستیکی قرار داده شده برای کاشت گیاهان .

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت