آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آلاچیق -> آلاچیق چوبی ،فلزی

آلاچیق چوبی ،فلزی

آلاچیق ها عموما در فضای باز مانند : حیاط ، باغ ، باغچه ، روف گاردن ، پارک ها و… مورد استفاده قرار می گیرند . آلاچیق ها یک فضای نیمه باز می باشند که محل مناسبی برای استراحت ، کفتگو و دور هم بودن افراد را به طور اختصاصی فراهم میکند .استفاده از آلاچیق ها بیشتر در رستوران باغ ، باغچه ،

روف گاردن و پارک ها که محل مناسب استقرار افراد می باشد ساخته می شود و در عین حال که دید مناسبی به محوطه دارد و ایجاد سایه می کند .

ساختار آلاچیق :

آلاچیق ها از نوع سازهای متفاوت می باشند :

  • آلاچیق های چوبی . ۲- آلاچیق فلزی .۳- آلاچیق های حصیری

 

آلاچیق ها  در ابتدا به یک سازه ویا همان چهار چوب نیازمند است که از دو متریال چوب و فلز می باشند .

آلاچیق ها از آنجایی که در فضای باز ساخته می شوند باید مواردی را در نظر داشت ، در صورت استفاده از فلز حتما به یاد داشته باشیم که از رنگ های اپوکسی برای کاور کردن فلز استفاده شود .در صورت تمایل استفاده از آلاچیق چوبی از چوب ترمو که نسبت به تابش آفتاب ، آب و پوسیدگی  مقاومت بالایی دارد استفاده کنیم .

بخش مهم سازه ای آلاچیق ها سقف آنها می باشد که بسته به نوع طراحی آن از متریال های مختلف استفاده می شوند .سقف های شیبدار نیازمند آهن کشی هستند تا سقف های شیبدار بر روی آنها اجراء شوند . در انتها دیواره های آلاچیق ها می باشند که در بعضی از موارد پوششی در نظر گرفته نمی شود و فقط همان سازه ی فلزی یا چوبی می باشند ولی در بعضی از آلاچیق ها ما بین سازه را با چوب و شیشه می پوشانند برای زیبا سازی دید امروزه از المانهایی که موجب زیبا تر کردن آلاچیق است مانند : دیوارهای سبز که از پوشش گیاهان طبیعی و مصنوعی است .

مزایای آلاچیق فلزی :

۱-مقاوم در برابر طوفان ، باد ، زلزله .

۲-ماندگاری و طول عمر بالا .

۳-قابلیت اجرایی در تمام مناطق ( شرایط آب و هوایی ).

۴- تنوع رنگ بالا .

۵-اجراء آلاچیق به زمان زیادی نیاز ندارد.

شرکت سورن بام در زمینه طراحی و اجرای محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، ویلا ، حیاط، باغچه ، روف گاردن ، آلاچیق ، دیوار سبز ، انواع آبنما ، فلاور باکس و… فعالیت دارد وهمچنین در تولید پنل های دیوار سبز ، انواع فلاور باکس ها و سنگ های رودخانه ای نیز فعالیت می کند .

 


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت