آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنما خانگی | آبنما باغی

آبنما خانگی | آبنما باغی

دیدن جریان آب و شنیدن صدای آن حسی دل انگیز در انسان ایجاد می کند که از زمان های دور تا امروز وجود داشته است.

در گذشته آبنما ها جنبه کاربردی داشتند که به مرور زمان تغییر کاربری داده و اکنون جنبه تزیینی دارند؛

در ابتدا نیز فقط برای باغ ها به کار می رفتند که یکی از عوامل ضروری باغ های ایرانی بودند اما به مرور زمان به داخل خانه نیز راه پیدا کرده و استفاده از آن ها در خانه بسیار مرسوم شد .

از مشکل به کار بردن آبنما در فضای داخلی، فضایی بود که اشغال می کرد به همین دلیل آبنما های دیواری راه حلی برای این مشکل بودند.

در اجرای آبنما مسیری در نظر گرفته شده و آب به همان صورت جریان پیدا کرده و به نقطه اول بر می گردد، این مسیر می تواند بسیار کوتاه و در حد یک آبنمای رو میزی باشد یا مانند یک رود دور باغ شما بچرخد و به یک برکه بریزد.

آبنما و انواع آن :

تعریف قدیمی تر آبنما ، حوض یا حوضچه هایی است که در آن یک یا چند فواره وجود دارد .

اما امروزه آبنما ها تنوع بی شماری دارند از انواع باغی مانند آبشاری، سنگی و صخره ای ، برکه ای و چشمه گرفته تا انواع دیگر مانند دیواری، رو میزی ، پرده ای ، شیشه ای و … .

اجرای آبنما :

اجرای آبنما نیاز به تخصص و مهارت خاص خود داشته که شرکت سورن بام آن را در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل برای شما انجام می دهد و در محل مورد نظر شما آن را اجرا می کند؛ در صورت فراهم نبودن فضای مناسب آبنما ، ابتدا زیرسازی صورت گرفته و سپس ساختار آبنما اجرا می شود.

از ویژگی آبنما ها ایجاد چشم اندازی زیبا تر و دیدنی تر است، بودن آبنما در کنار گیاهان و فضای سبز شما، هماهنگی ایجاد نموده و این هماهنگی موجب پیدایش زیستگاهی منحصر به فرد می شود.

5/5 (1 Review)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت