آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنمامدرن

آبنمامدرن

آبنماها سازه هایی  هستند که در ابعاد و اشکال مختلف ساخته شده و قابلیت اجرائی در فضای داخلی و خارجی دارند ، انواع آبنما ها عبارتند از : آبنما سنگی ، آبنما صخره ای ، آبنما پرده ای ، آبنما شیشه ای ، آبنما دیواری و… آبنما ها نسبت به ابعاد فضا ، محیط  و سلیقه افراد طراحی و ساخته می شوند ، زمانی که صحبت از آبنما و یا آبشار صخره ای می شود اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند فواره ها هستند چون قدیمی ترین و پر کاربرد ترین نوع آبنما می باشند. فواره ها خود دارای انواع مختلفی مانند جهنده ، ریزشی و پرتابی می باشند که عمدتآ این فواره ها را به وسیله نور پردازی جذاب تر و دیدنی تر می کنند.

کاربرد آبنما در فضای داخلی : در لابی ، نشیمن ، اتاق خواب ، سرویس بهداشتی و… در فضای بیرونی در محوطه سازی ، روف گاردن ، تراس و…

ویژگی آبنما :

ویژگی های آب, حرکت,صدا و بافت به طراحی محوطه سازی اضافه میکند وطبیعی بودن و منحصر به فرد بودن فضا کمک میکند. محوطه سازی و چشم انداز دیدنی و کاربردی از چند عنصر تشکیل میشود.یکی از این عناصر آب است که مزایای زیادی را ارائه میدهد از جمله : صدای طبیعت را در آستانه ی خود قرار میدهد.  محلی را افزایش میدهند. میتوانند متناسب با فضاهای کوچکتر طراحی شوند.  برخلاف استخرها نیاز به مراقبت کمتری دارند و میتوانند بافت بصری و صداهای طبیعی و مورد علاقه را به راحتی در اختیارتان بگذارند. آلودگی صوتی را را در محیط اطراف خود کم میکنند. جریان آب یون های منفی را آزاد میکند که موجب بهبود کیفیت فضا میشود. نوعی کیفیت مراقبه ای دارد که برای همه جذاب است. یک پس زمینه ی جالب برای سرگرمی ایجاد میکند.

 مواردی که در استفاده از آبنما ها باید رعایت شود:

این که در معرض آلودگی نباشد برای مثال زیر درخت چون ذرات و حشرات وارد آن می شوند.

قسمت های برقی و الکتریکی آن به خوبی محافظت شود.

در محل هایی نباشد که موجب تغییر مسیر آب شود برای مثال در مسیر باد نباشد.

روش های لازم برای جلوگیری از یخ زدن در زمستان.

نحوه اجرای  نورپردازی  در آبنما :

در نورپردازی آبنما برای اینکه ایمنی لازم انجام شود بهتر است سیم های برق را که به یک منبع برق اتصال دارند  در لوله هایی قرار دهیم و جریان برق را از این طریق تامین کنیم که به صورت یک سیستم مرکزی در آبنما وجود دارد که از طریق انشعابات مختلفی که از آن می گیریم برق را به همه نقاط آبنما می رسانیم که این منبع میتواند در کنار ساختمان یا خود آبنما استقرار پیدا کند.

دیوار سبز

0/5 (0 Reviews)

مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایتطراحی سایت طراحی سایت