آبنما

آلاچیق

نور پردازی

دیوار سبز

بام سبز

social
شما اینجا هستید : خانه -> آبنما -> آبنماچیست ، شرکت سورن بام

آبنماچیست ، شرکت سورن بام

آبنماچیست ، شرکت سورن بام : 

آبنماچیست ، شرکت سورن بام

  آبنما در معماری به حوضچه ی پر از آب اطلاق می شود این روش از زمان قدیم همراه معماری ایران بوده و در هر دوره دارای نماد خاصی نیز می باشد بنابراین به شکل های مختلفی نیز طراحی صورت می پذیرد.امروزه نیز این طراحی به شیوه های مختلفی انجام گرفته و ایده های متفاوتی از جمله نمایش شکل های مختلفی با موسیقی ویا در میان آتش که توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

آبنماها بستگی به کاربردشان(نوع مخاطب،محل نصب و زمان کار آنها) انواع مختلفی دارند: 

انواع آبنما : 

آبنمای موزیکال:          

در این نوع آبنما آب  با موسیقی و نور توسط پمپ ها شتاب می گیرد توسط نازل ها به هوا پرتاب حرکات موزون آب و نور همراه با موسیقی به دو صورت مختلف میتوان هماهنگ کرد حالتی که با موسیقی پخش شده در محیط تغییرکند و حالت دیگر حالتی اس که ضرب و موسیقی از قبل برنامه ریزی شده است.

آبنمای میدانی:

  نوع ساده ای طراحی آبنما با تعداد افکت کم می باشد که در مکانهای عمومی برای مدتی کوتاه توجه مخاطبان را به خود جلب میکند.

آبنمای کلاسیک: 

این آبنما تمای زیبایی های یک آبنمای موزیکال را دارا می باشد اما به دلیل محدودیت های مذهبی استفاده از موزیک در این نوع آبنما امکان پذیر نمی باشد.این نوع آبنما در روز و شب مخاطبین خاص خود را دارد.

آبنمای باغی وخانگی:

این نوع آبنما همانطور که مشخص است مربوط به طراحی منازل و ویلا ها می باشد  این نوع آبنما با توجه به میزان آرامش منتقل کننده به مخاطب طرفداران بی شماری دارد.

 آبنمای دیواری:

در این نوع آبنماها می توانند در ابعاد کوچک بر روی دیوار با طراحی های دلخواه اجرا شوند و در فضاهایی مانند استخر،روف گارن،لابی هتل و رستوران و ویلا ها مناسب هستند.استخر بهترین مکان برای اجرای این نوع آبنما می باشد و سرعت بالا در اجرای این نوع اجرا حاِیز اهمیت میباشد.

 

اصول اساسی هنگام طراحی  آبنما:

* زیر درخت نباشد:

طراحی کردن در زیر درختان به دلیل وجود حشرات و فضولات پرندگان توصیه نمیشود.

* نباید در مسیر بادهای شدید باشد:

وزش باد موجب اختلال در عملکرد اجرای آبنماها می شود و موجب ریزش آب به بیرون می شود.

*عمق منبع ذخیره ی آب:عمق منبع آب به دلیل کاهش مصرف آب و دلایل امنیتی برای کودکان تا سطح قابل قبولی ثابت باقی بماند.

*محافظت توسط شبکه های آهنی:

گودال های ناشی از نصب لوله های تجهیزاتی ساخته می شوند توسط شبکه ها آهنی پوشیده می شود.این شبکه آهنی دارای توری های است که مانع عبور آشغال و اجسام مزاحم می شود.

شرکت سورن بام در زمینه معماری پایدار فعالیت های بیشماری انجام داده از جمله : محوطه سازی ، باغ ، ویلا ، حیاط ، تراس ،بام سبز ، آبنما ، آلاچیق ، برکه و چشمه و… شرکت سورن بام تولید کننده پنلهای دیوار سبز و انواع فلاور باکس ، سنگ های رودخانه ای نیز می باشد.

 


مجموعه های دیگر

نوشته‌های تازه

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت